Ne Zaman Estetik Ameliyat Yaptırmalı-Estetik Ameliyatlar İçin En Uygun Yaş Nedir Hakkında Bilgi

Aşağıda Ne Zaman Estetik Ameliyat Yaptırmalı-Estetik Ameliyatlar İçin En Uygun Yaş Nedir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ne Zaman Estetik Ameliyat Yaptırmalı-Estetik Ameliyatlar İçin En Uygun Yaş Nedir

Estetik ameliyat yaptırmak isteyenler son zamanlarda gittikçe artıyor. Ancak genç hatta çocuk yaşlardaki kadınlardan tutun da yaşlılara kadar oldukça geniş bir yelpaze içerisindeki insanlar estetik ameliyat olmak istiyor. Estetik ameliyatlarda gençlerin kemik gelişimlerinin büyük bir önemi vardır. Uzmanlar, küçük yaşlarda estetik ameliyat yaptırmanın adeta moda olduğu şu günlerde anne ve babaları, ileride ortaya çıkması muhtemel sorunların şimdiden engellenmesini temin etmek için uyarıyorlar. Diğer yandan ileri yaştaki kişiler için de estetik ameliyat yaptırmanın bir takım yan etkileri ve zararları olabilmektedir. Şimdi sizlere 7 den 70 e estetik ameliyat nasıl yapılır anlatacağız.

Kisa Bilgi : Uzmanlar estetik cerrahide kemik ve vücut yapısının önemine değinerek, anne babalara tavsiyelerde bulundu…

Gençlerin estetik cerrahiye ilgisi giderek artıyor. Doç. Dr. Ahmet Sönmez, estetik cerrahide kemik ve vücut yapısının önemine değinerek, anne babalara tavsiyelerde bulundu…

Son yıllarda liseyi bitiren gençler arasında estetik ameliyat yaptırarak üniversiteye başlama isteğinin giderek arttığına dikkat çeken Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Sönmez, şöyle devam etti…

Daha çok üniversite öğrencileri kapımızı çalıyor

“Anne baba ve genç kızı muayenehanemde karşımda görünce pek çok kişinin merak ettiği soruyu ben de kendime sorma ihtiyacı duydum. Estetik cerrahi yaşı küçülüyor mu? Evet, gerçekten de öyle. Henüz üniversite çağındaki gençlerle son yıllarda daha sık karşılaşıyoruz. Özellikle eğitimin tatile girdiği şu dönemde çoğunlukla burun estetiği, kulak estetiği ve meme büyütme ameliyatı ve bazen de liposuction için hastalar plastik cerrahlara başvuruyor…

Sınıf geçmenin ödülü estetik

Anne babalar, çocuklarının üniversite hayatını kariyerinin başlangıcı gibi görüyor. Çocuklarındaki kusurlarının giderilmesini ve yeni arkadaş ve iş çevrelerine yeni imajlarıyla başlamasını istiyorlar. Bunun için, konsültasyonlara çocuklarıyla birlikte geliyorlar. Çoğunlukla ebeveynlerden en az bir tanesi güçlü şekilde ameliyata teşvik edici oluyor. Hatta bu ameliyatı sınıf geçme hediyesi olarak düşünen anne-babalara da rastlanıyor.

Artış 50 yaş üzeri…

Dünyada estetik operasyonlara ilgi giderek artıyor. Amerika’da 2001-2009 yılları arısında estetik müdahale sayısı yüzde 20 arttı. Artış özellikle 50 yaş üzeri kişilerde görülürken, gençler arasında oran düştü. Başvuru sayısının giderek artması, ameliyat olan gençlerin sayısı artıyormuş gibi algılanmasına yol açıyor. Türkiye’de de durum farklı değil. Plastik cerrahlar, muayenehanelerinde eskiye oranla daha fazla sayıda genç hasta kabul ediyor. Bu durum, estetik cerrahi yaşının küçülmesinden ziyade estetik cerrahiye ilgi duyan nüfusun artmasından kaynaklanıyor.

Gerçekçi nedenler araştırılmalı

Estetik müdahaleler için genelde 18 yaşına kadar beklemek doğru bir yaklaşımdır. Bu dönem zaten çocuğun reşit kabul edildiği ve lisenin bitip üniversiteye başlandığı zamandır. Ancak bazen, tıbbi gereklilik bulunduğu zamanlarda; örneğin aşırı büyük memelerin küçültülerek sırt ağrısı ve iskelet deformitelerinin önüne geçmek için daha erken yaşlarda da ameliyat yapılabilir. Burada en önemli husus, genç yaşta, zaten duygusal olarak dalgalı bir dönemde olan hastanın ameliyat istemesinde gerçekçi nedenler olup olmadığının araştırılmasıdır. Hasta ve yakınları açısından bir diğer önemli nokta ise doktor seçimidir. Genci ameliyat eden doktor onun sadece estetik cerrahı değil aynı zamanda bir hayat koçu gibi hareket ederek, kendisi için en doğru kararı almasına yardım etmelidir. Zaten anne-baba, hasta ve doktor arasındaki işbirliği ve iletişimin iyi olduğu durumlarda, en iyi sonuç elde edilecektir.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver