Natüropati Tedavisi Faydaları-Natural Tıp Nedir Naturopati Neye İyi Gelir ve Hangi Alanda Kullanılır? Hakkında Bilgi

Aşağıda Natüropati Tedavisi Faydaları-Natural Tıp Nedir Naturopati Neye İyi Gelir ve Hangi Alanda Kullanılır? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Natüropati Tedavisi Faydaları-Natural Tıp Nedir Naturopati Neye İyi Gelir ve Hangi Alanda Kullanılır?

Alternatif tıbbın önemli dalları arasında yer alan Natüropati tedavisi, Natürel tıp ya da türkçe adıyla doğal tıp olarak ta bilinmektedir. Natüropati ya da Natüropatik Tıbbın temel felsefesi, vital enerji adı verilen vücudun kendi enerjisinin tedavi amaçlarıyla kullanılması ve bu sayede metabolizma, vücut gençleştirme büyüme, hastalıkların tedavisi gibi bir çok alanda faydalanılması esasına dayanmaktadır.

Natüropati, insan vücudunun doğal savunma mekanizmasını tanır ve vücudun düzenlenmesini sağlamak amacıyla ilaç ya da diğer tedavi biçimlerinin uygulanmasını sağlayan ve teşvik eden bir tedavi sistemidir. Natüropati on dokuzuncu yüzyılda Avrupa’da keşfedildi sonra da 1900’ların başlarında ABD’ye yayıldı. İnsanlar bu sistemi takip etmekte olsa da, 1970’lerde Yoga ve diğer bütünsel hareketler ile birlikte unutulmaya başlandı. Ağırlıklı olarak bu terapi biçimi de Hindistan’da kullanılmaktadır.

Son yıllarda yeniden keşfedilmeye başlanmıştır. Kendine uygun diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri yardımıyla iyileşmek için vücut kapasitesini teşvik eder. Kendini iyileştirme yeteneğini sezgisel olarak insan vücudunun algılamasını sağlar. Vücuda zarar veren şeylerden uzak durmayı öğretir, kendine saygı duymayı ve kendi yöntemiyle kendi başına iyileşmeyi aşılar.

Hastalığını nedenini ortadan kaldırmaya, bireysel eğitimin ve yaşam tarzı değişimlerinin düzenlenmesini teşvik eder. Bu tedavi benzersizdir ve bireyin topluma olan sorumluluğunun önemini vurgular. Böylece kişide zihinsel açılma, bilinçlenme ve ayağa kalkma durumu yaşanır. Topluma katkıda bulunmak adı altında sağlıklı bir vücut için ona ilham verir. Genel başlıkları açıklayacak olursak;

Aç kalarak mideyi ve vücudu rahatlatmak ve toksinlerden arındırmak, sağlıklı beslenmek ve perhiz yapmak, su tedavisi bu kaplıcayı da içerir, egzersiz, bitkisel tedavi ve masaj. Bir natüropatın tedavi şekli doğrudan şikayet ile ilgilenmek yerine vücudun doğal savunma mekanizmalarını kuvvetlendirmek olacaktır.

Bir natüropat aracılığıyla görmeniz olası tedavilerin başında hidroterapi ve beslenme terapisi gelir. Tedavi sırasında, belirtilerinizi geçici olarak daha da kötüleştiren bir iyileşme krizi geçirebilirsiniz. Natüropatik açıdan bu iyi bir işarettir; çünkü, tedavinin işe yaradığını gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver