National Gallery Nedir Hakkında Bilgi

National Gallery Nedir

National Gallery anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

National Gallery Nedir, National Gallery Ne Anlama Gelir, National Gallery Ne Demektir, National Gallery Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

National Gallery ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

National Gallery Anlamı

Londra’da uluslararası resim müzesi. 1824′te, John Julius Angerstein’dan ve diğer tablo koleksiyoncularından alınan 38 tabloyla kuruldu. Müzede, İtalyan, Floransa, Hollanda, İspanya, Fransız ve İngiliz resim sanatının önemli örnekleri bulunur. Müzede tabloları bulunan ressamlar arasında G. Bellini, Botticelli, Canaletto, Michelangelo, Piero della Francesca, Jan van Eyck, Holbein, Rembrandt, Velasquez, Cézanne, Renoir, Gainsborough, Hogarth ve Reynolds sayılabilir. National Portrait Gallery de (Ulusal Portre Galerisi) müzenin yanında yer alır.

Konu ile ilgili aramalar: National Gallery Nedir National Gallery ödev ara National Gallery kelime anlamı National Gallery sözlükte ara National Gallery ansiklopedi bilgi bankası ara National Gallery ne demek National Gallery neye denir

National Gallery ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver