Nasuh Paşa Antlaşması Nedir Hakkında Bilgi

Nasuh Paşa Antlaşması Nedir

Nasuh Paşa Antlaşması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Nasuh Paşa Antlaşması Nedir, Nasuh Paşa Antlaşması Ne Anlama Gelir, Nasuh Paşa Antlaşması Ne Demektir, Nasuh Paşa Antlaşması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nasuh Paşa Antlaşması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nasuh Paşa Antlaşması Anlamı

Osmanlı sadrazamlarından Nasuh Paşa’nın sadrazamlığında İran ile yapılan barış antlaşması (1612). Nasuh Paşa daha sadrazam olduğu sıralarda barış taraftarıydı. Bu bakımdan İran şahının barış teklifini kabul etti. Antlaşma İstanbul’da imzalandı, antlaşmayı imzalamak için Kadı Han isminde bir İran elçisi İstanbul’a geldi. Antlaşmada sınırlar, Kanunî devrinde imzalanan 1555 Antlaşması’ndaki sınırlar esas olmak üzere belirlendi. Ayrıca İran’ın her yıl Osmanlı Devleti’ne 200 yük ipek vermesi, antlaşma metnine dahil edildi. Ancak antlaşma uzun ömürlü olmadı, bir süre sonra Osmanlı-İran savaşları yeniden başladı.

Konu ile ilgili aramalar: Nasuh Paşa Antlaşması Nedir Nasuh Paşa Antlaşması ödev ara Nasuh Paşa Antlaşması kelime anlamı Nasuh Paşa Antlaşması sözlükte ara Nasuh Paşa Antlaşması ansiklopedi bilgi bankası ara Nasuh Paşa Antlaşması ne demek Nasuh Paşa Antlaşması neye denir

Nasuh Paşa Antlaşması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver