Nasıl Rahim Filmi Çekilir, Rahim Filmi, Rahim Filmi Çekilmesi

rahim filmi çekimi, rahim filmi çekme işlemi, rahim filmi çekme yöntemi, rahim filmi nasıl çekilir

Rahim filmi çekimi nasıl yapılır?

Histerosalpingografi işlemi yani rahim filmi çekme,rahim içinde bulunan tüplerin görülmesi ve durumunun değerlendirilmesi amacıyla röntgen işleminde görülebilecek olan bir sıvının basınç yardımı ile rahim içine verilmesidir. Eğer rahim tüplerinde herhangi bir sorun yoksa verilen sıvı rahim içine oldukça kısa bir zamanda sorusuzca ulaşır ve röntgen ekranında kolaylıkla görülür. Daha çok kısırlık teşhisi için kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Rahim filmi nasıl çekilir?

Rahim filminin kısırlık teşhisi için kullanıldığını söyledik ancak bu yöntem tek başına kısırlık teşhisi için yeterli olmamaktadır. Bunun yanı sıra daha birçok tetkikler uygulanır. Erkeğin sperminin ilerlemesine engel olan sorunlar bu teşhis yöntemleri ie belirlendikten sonra, tedavi için kollar sıvanır. Şimdi gelelim rahim filminin nasıl çekildiğinden bahsetmeye.

Hasta ayaklarını karnına doğru toplar ve spekulum adı verilen bir araç vajinaya yerleştirilir. bu araç rahmin filmini çeker ve toplamda 10 dakikadan fazla sürmeyen bir işlemdir. Rahim filmi çekilirken hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. Hissetse de bu ağrı önemsenmeyecek kadar az olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver