nasıl düşük yapılır kürtaj yapma yöntemleri yolları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda nasıl düşük yapılır kürtaj yapma yöntemleri yolları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

nasıl düşük yapılır kürtaj yapma yöntemleri yolları nelerdir

Kürtaj her bakımdan bir cerrahi işlemdir. Kürtaj yapılmadan önce, ultarosnla gebeliğin büyüklüğü ve rahim içindeki yerleşimi belirlenir.

Kürtaj işlemi mikroplardan arındırılmış ortamlarda, genel ve lo­kal anesteziyle uygulanabilmektedir. Genel anestezi uygulana­caksa hasta damar yolundan girilerek uyutulur, (doktorların uy­guladığı yöntem farklılıklar gösterebilmektedir) Sonra, rahim içi vakum yardımıyla parça kalmayacak şekilde temizlenir. Bu iş­lemlerin hepsi genellikle kısa sürer ve işlemden hemen sonra hastanın uyanması sağlanır.

Kürtaj tedavi amaçlı uygulanabilir mi?

Kürtaj, aslında bir anlamda tüm rahim içinin temizlenmesi de­mektir. Örneğin hamile olmayıp uzun süreli ve fazla adet gören kadınlara da kürtaj yani rahim içi temizliği gerekebilir. Buradaki işlemin adı “Tanısal Amaçlı Kürtaj”dır. Yapılan kürtaj sonrası genellikle kanama kesilir ve alınan rahim içi dokusu patolojiye gönderilerek kanamanın nedeni araştırılır. Yani yapılan işlem ile hem tanı hem de tedavi bir arada yapılmış olur.

Düşük sonrası kürtaj gerekli midir?

Düşük yapan kişinin rahim içinde bebeğe ait parça kalmışsa ya­ni gebeliğe bağlı rahim içi materyal tam olarak atılamadıysa bunları temizlemek için kürtajın yapılması gerekir.

Kürtajın riskleri var mıdır?

İşlemin tecrübeli kişiler tarafından dikkatli ve hijyenik ortamlarda uygulanması durumunda problem oluşma riski oldukça düşüktür.

Ancak kürtaj yine de bir cerrahi işlem olduğu için bazı riskler ta­şır. Bunlar;

• Rahim ve bağırsak delinmeleri

• Kanamalar

• Gebeliğin tahliye edilemeden kalması ve işlemin bir hafta sonraya ertelenmesi (gebeliğin çok erken haftalarında)

• İşlem sonrası rahim içinde enfeksiyon gelişmesi

• Anesteziye bağlı problemlerin gelişmesi

• Rahim içi dokunun tahribi veya rahim içinde yapışıklıkların oluşması sonucu adet görememe veya adetlerin azalması gi­bi durumlar görülebilir.

KÜRTAJ NE ZAMAN YAPILIR? KÜRTAJ CAİZ Mİ GÜNAH MI?

KÜRTAJ SONRASI KANAMALAR, İLK ADET ve HAMİLELİK

UzmanTV  
Düşük Nedenleri

Bu içerik DÜŞÜK NASIL YAPILIR, nasıl düşük yapılır, düşük nasıl olur, düsük sonrasi kürtaj, düşük sonrası kürtaj görüntüleri, kürtaj neden ertelenir, kürtaj nedir? çocuk gelişimi, kürtaj sonra bebek vıdeoları, kurtaj nasıl yapılır neler gerekır, KÜRTAJ SONRASI ADETTEN SONRA ÇOCUK YAPILIR MI, 5 haftada düşüklerde kürtaj gerekir mi, kürtaj yapılan 5 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olur, kürtajIN YAPILIŞI, kürtaş nasıl yapılır, kürtastan sonra gebelik, rahim ici temizlenmesi, rahim içi temizlenmesi izle, rahim içi yapışıklığı kürtajla temizlenirmi, rahimin temizlenmesi için kürtaj, kürtaj da uyutulmak mı iyi konularını barındırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver