Narkozsuz Bel Fıtığı Ameliyatı, Narkozsuz Bel Fıtığı Tedavisi, Narkozsuz Bel Ve Boyun Fıtığı Tedavisi

narkozsuz boyun fıtığı ameliyatı, narkozsuz boyun fıtığı tedavisi, narkozsuz fıtık ameliyatı, narkozsuz fıtık ameliyatı nasıl yapılır

Narkozsuz bel ve boyun fıtığı ameliyatı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumumuzun en sık şikayetlendiği sağlık sorunlarının başında gelen bel ve boyun fıtığı, yaşam kalitesini minimum seviyelere düşürerek hayatı daha da zor kıldığı için tedavisi şarttır. Bel ve boyun fıtığı tedavisi için en etkili çözüm yolu cerrahi işlemlerden geçtiği için hastalara narkoz verilmektedir. Ancak Opr. Dr. Candan Hundemir, bel ve boyun fıtığı tedavisi için artık narkoza gerek kalmadığını, narkozsuz da bel ve boyun fıtığının tedavi edildiğini müjdeledi.

Bazı meslek grupları, aşırı şişmanlık ve yoğun stres bel ve boyun fıtığını tetiklediğini söyleyen Opr. Dr. Candan Hundemir, aynı zamanda ters ve ani yapılan bel hareketlerinin de bel ve boyun fıtığına sebep olduğunun altını çizdi. Bel ve boyun fıtığı tedavisi için bu zamana dek uygulanan klasik yöntemler (istirahat ve ilaç kullanımı, zayıflama, tam ortopedik yatakta uyuma, yürüyüş, yüzme, egzersiz, fizik tedavi) ve ameliyat bazı hastalar için uygun olmayabiliyor. Özellikle bel ve boyun fıtığı ameliyatında hastaya verilen narkoz kalp hastalıkları, astım, diyabet, yüksek tansiyon ve böbrek yetmezliği hastaları için riskli olmaktadır. Oysaki narkozsuz bel ve boyun fıtığı ameliyatı ile bu hastalarda risksiz bir şekilde tedavi edilir.

Opr. Dr. Candan Hundemir narkozsuz bel ve boyun fıtığı ameliyatı olan epidural anestezinin bu zamana dek kullanımının pek yaygın olmadığını ancak öneminin giderek arttığını ve artmaya da devam edeceğini söyledi. Epidural anestezi ile bel ve boyun fıtığı tedavisinin büyük avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi de az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi narkozun zararlı olduğu hastalara güvenle uygulanmasıdır. Bunun yanı sıra hastalar doktorları ile sohbet edebilir, müzik dinleyebilir, dergi-gazete okuyabilir hatta telefonla bile görüşebilir. Üstelik narkozsuz bel ve boyun fıtığı ameliyatı aşırı şişman kişilere de güvenle uygulanmaktadır. 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen operasyondan 2 saat sonra hasta yürüyüp evine gidebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver