Nargile İçmek Zararlı Mı, Nargile İçmenin Zararları, Nargile Kullanmanın Zararları

Nargile zararlı mı, Nargilenin ne gibi zararları var, Nargilenin sağlığa zararları, Nargilenin sağlığa zararları nelerdir

Nargilenin zararları nelerdir?

Nargilenin vücuda zararları nelerdir, nargile vücutta ne gibi hasarlara yol açar, nargile içmenin sakıncaları hakkında hazırlamış olduğumuz bu yazımızda nargilenin insan sağlığı üzerindeki hasarlara açık ve net bir şekilde değineceğiz. Bilindiği gibi nargile de sigara gibi tütün ürünlerinden olmakta ve tıpkı sigara gibi nefes ile çekilerek ciğerlerin duman dolmasına sebep olduğu için sigara kadar zararları bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan ilmi araştırmalarla nargilenin zararlarını araştıran bilim adamları nargilenin sigara gibi ciğerlere ciddi hasarları bulunduğunu kanıtladılar.

İran’ın Meşhed Üniversitesi’nden Muhammed Hüseyin Boskabadi ve ekibinin iki yıllık süren araştırmada sigara içen, nargile içen ve hem sigara hem de nargile içmeyen kişiler gözlendi ve sigara içen kişilerde olduğu gibi nargile içenlerde de hırıltı, solunumun bozukluğu ve öksürük gibi rahatsızlıklar ortaya çıktığına şahit olundu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver