Nar Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Nar Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Nar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Nar Nedir, Nar Ne Anlama Gelir, Nar Ne Demektir, Nar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nar Anlamı

Nar Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Nargiller (Punicaceae) familyasından Asya’ya özgü bir tür küçük ağaç ya da çalı ve bunun meyvesi. Ortalama 6-7 m boyundadır. Elips biçiminde yeşil yaprakları, kırmızımsı turuncu çiçekleri vardır. Çiçekler borumsu çanak biçimindedir ve solduktan sonra meyveye dönüşür. Meyveler iri bir portakal büyüklüğünde, sarı, kırmızı, kahverengi ve alacalı renklerdedir. Meyvesi mayhoş ve suludur. Taze olarak yenir, suyu sıkılır. Meyvenin kabukları halk arasında ishal tedavisinde ve yün boyamada kullanılır. Çok eski zamanlardan beri doğu ülkelerinde incir ve üzüm gibi önemli bir yeri vardır. Ana yurdu Batı Asya ve Hindistan’dır.

Konu ile ilgili aramalar: Nar Nedir Nar ödev ara Nar kelime anlamı Nar sözlükte ara Nar ansiklopedi bilgi bankası ara Nar ne demek Nar neye denir

Nar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver