Napalm Bombası Nedir Hakkında Bilgi

Napalm Bombası Nedir

Napalm Bombası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Napalm Bombası Nedir, Napalm Bombası Ne Anlama Gelir, Napalm Bombası Ne Demektir, Napalm Bombası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Napalm Bombası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Napalm Bombası Anlamı

Bir bomba çeşidi. Adını, bombanın içinde bulunan “Naptenik asit”in ilk hecesi olan “Na” ve benzine karıştırılmış yağlı asitlere verilen “Palm” hecelerinin birleştirilmesinden alır. II. Dünya Savaşı sırasında Amerikalı bilim adamları tarafından geliştirildi. Kimyasal bakımdan karboksilli asitler karışımının alüminyum tuzundan oluşan (ve alüminyum hidroksit fazlasıyla) bir sabundur. Bombanın çarpmasıyla içinde bulunan gömlek parçalanır ve ateş alır. Yavaş ama yüksek bir ısı vererek yanar ve geniş bir alanı etkisi altına alır. Hedefe değdiğinde ona yapışır ve derhal tutuşturur. II. Dünya Savaşı sonlarında, Kore ve Vietnam savaşlarında Amerikalılar tarafından kullanıldı. Binlerce insanın yanarak ve dumanlar içinde ölmesine neden oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Napalm Bombası Nedir Napalm Bombası ödev ara Napalm Bombası kelime anlamı Napalm Bombası sözlükte ara Napalm Bombası ansiklopedi bilgi bankası ara Napalm Bombası ne demek Napalm Bombası neye denir

Napalm Bombası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver