Nanoteknoloji İle Saç Çıkarma, Nanoteknoloji İle Saç Dökülmesi, Nanoteknoloji Saç Ekimi¸ Nanoteknoloji Saç Çıkarma

nanoteknoloji saç ilacı, saç dökülmesi tedavisi nanoteknoloji, ,

Nano teknoloji ile saç dökülmesi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İleri teknoloji ürünlerinden birisi olan nanoteknoloji ile hayatımızın çeşitli dönemlerinde karşılaşma fırsatı yakalayarak sağlık, güzellik ve bakım gibi birçok alanda da faydalarından yararlanma imkanı buluyoruz. Nanoteknoloji kadın-erkek ayırt etmeksizin saç dökülmesi sorunu yaşayan herkesi tedavi için bekliyor. Bu yöntem bilhassa kelliğe yol açan saç dökülmelerini ortadan kaldırmak için oldukça etkili. Peki nanoteknoloji ile saç dökülmesi nasıl önleniyor, işte cevabı:

 

Genetik faktör, hormon bozukluğu, stres ya da yanlış beslenme gibi saç dökülmesine sebep olan her türlü sorunlara karşı nanoteknoloji büyük başarı sağlama özelliğine sahip bir işlemdir. Hatta en sık karşılaşılan Androgenetik Alopesi’nin neden olmuş olduğu saç dökülmelerine karşı bile çok etkilidir. Nanoteknoloji düzenli olarak yaklaşık altı ay uygulanırsa saç dökülmesi sorunundan sizi tamamen kurtarır. Yeni saçların gelişmesi, çıkması ve uzaması için sadece 6 ay sabretmeniz gerekiyor.

Nanoteknoloji saç kökü hücrelerinden bile çok küçük bir yapıdadır. Bu nedenle saç köklerinden saç yoluna zahmetsiz bir şekilde girmekte ve yeni saç yapımını engelleyen hormonlara karşı saç köklerini koruma altına almaktadır. Novatemed Innoceuticals Medikal Direktörü Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, nanoteknoloji ile saç dökülmesi ve tedavisi hakkında şunları söyledi:

“Hem erkeklerde hem de kadınlarda bulunan erkeklik hormonlarının (androgen) bir türü olan testosteronun saç köklerindeki bazı enzimler vasıtasıyla DHT hormonuna dönüşmesiyle saç kökünde saç üretimi yönündeki hücresel faaliyetler engelleniyor ve saç kökü hücreleri uyku fazına giriyor. Uyku fazındaki saç kökü hücresi kendisini besleyen kılcal damarlardan da uzaklaşıyor ve hücrenin damarsal beslenmesi de bu yolla engelleniyor. Böylece, ilerleyen zamanda dökülen saçların yerine yenileri üretilemiyor ve kellik meydana geliyor. Bitkisel etken maddelerin yerleştirildiği nano boyutlu kesecikler, nanoteknoloji sayesinde saç yolundan kolayca geçerek hücre içine girerler ve saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunun oluşmasını önler. Ayrıca saç kökünü besleyen kılcal damarları yeniden yapılandırarak damarsal beslenmeyi sağlarlar ve yeni ve sağlıklı saç üretimine yardımcı olur.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver