nanoteknoloji alanları nanoteknoloji güncel nanoteknoloji kullanıldıgı yerler Nanoteknoloji nedir

Etiketler: nano teknoloji, Nanoteknoloji, nanoteknoloji nerelerde kullanılır

Nanoteknoloji Nedir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Nanoteknoloji Nedir

 Nanoteknoloji 1-100 nanometre boyutları arasında olan materyaller, cihazlar ve sistemler ile ilgilenir. Nanometre metrenin milyarda birini tanımlayan bir uzunluk birimidir. Gözle görülmeyecek kadar küçük olan Nano’nun, yaşama yansıması, işlevleri gözden kaçmayacak kadar büyüktür.

null

 

    Nanoteknoloji, tekstil, kimya, boya, taş, su arıtma, elektronik, sağlık, otomotiv, bilgisayar teknolojisi ve sanayinin tüm kollarında devrim yaratacak niteliktedir. Daha şimdiden, Amerika ve Uzakdoğu ülkelerinde zor kirlenen kumaşlar, kırılmayan dayanıklı camlar, kolay çizilmeyen otomobiller, buzdolabında bozulmayan ve bakteri üremesini engelleyen ürünler, sıcağı soğuğu geçirmeyen yalıtım malzemeleri ve havayı fotosentez yapan nano partiküller geliştirilerek hayata geçirilmiştir.

   Nanoteknoloji ile üretilen ürünler tüketiciye, mekanik, optik ve elektrik özelliklerinin yanı sıra, UV ışınlarına dayanıklılık, yüzey morfolojisini ayarlayabilme, yanmayı geciktirme, antibakteriyel özellikler, paslanmaya dayanıklılık ve kendi kendini temizleme gibi birçok avantaj sunar. Nano parçacıkların reçinelerle sarılması yoluyla elde edilen elastik ince kaplamalarlaçok ince kalınlıklarda dahi kendi kendini temizleyen. Çizilmeyen, elastik, 30 yıl korozyona dirençli yüzeylerle malzemelerin korunması mümkün olmaktadır.

Son Aramalar: nano teknoloji, Nanoteknoloji, nanoteknoloji alanları, nanoteknoloji güncel, nanoteknoloji kullanıldıgı yerler, Nanoteknoloji nedir, nanoteknoloji nerelerde kullanılır, nanoteknoloji uygulamaları

nanoteknolojinin renkli dünyası, nano teknolojilerinin renkli dünyası slaytı, nanoteknolojinin renkli dünyası slayt, nanoteknolojinin renkli dünyası indir, nano teknolojinin renkli dünyası, nanoteknolojinin renkli dünyası ile ilgili slayt, nanoteknoloji̇ni̇n renkli̇ dünyasiasi, nanoteknolojinin renkli dünyası nedir, nanoteknolojinin renkli dünyası ile ilgili yazılar, nanoteknolojinin renkli dünyası sunum

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver