Nakavt Nedir Hakkında Bilgi

Nakavt Nedir

Nakavt anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Nakavt Nedir, Nakavt Ne Anlama Gelir, Nakavt Ne Demektir, Nakavt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nakavt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nakavt Anlamı

Boks karşılaşmasında yerde 10 saniyeden fazla kalan boksörün yenik sayılması (Teknik Nakavt: Karşılaşan boksörlerden birinin büyük üstünlüğü karşısında, hakemin maçı durdurmasıyla üstün durumdaki boksörün kazanması). Bir boksörün nakavt olmasına, genellikle midesine, karaciğerine ya da çenesine yediği sert bir yumruk neden olabilir. Sert yumruğun etkisinde kalan boksör, kısa sürede şok durumuna girer. Bu yüzden ayakta kalamaz ve yere düşer. Boksörün yerde ya da ring iplerine asılı kalması, yenik sayılmasına yol açar. Amatör boks maçlarında nakavt olarak yenilen boksörlerin sonraki maçları için sağlık nedenleriyle belirli aralar konulmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Nakavt Nedir Nakavt ödev ara Nakavt kelime anlamı Nakavt sözlükte ara Nakavt ansiklopedi bilgi bankası ara Nakavt ne demek Nakavt neye denir

Nakavt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver