Nafaka Nedir Hakkında Bilgi

Nafaka Nedir

Nafaka anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Nafaka Nedir, Nafaka Ne Anlama Gelir, Nafaka Ne Demektir, Nafaka Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nafaka ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nafaka Anlamı

Yasa uyarınca bakıp yetiştirmek ya da yardım etmek yükümlülüğü olduğu hâlde bunu yerine getirmeyen kişiden mahkeme kararıyla alınan para. Nafaka, çeşitli biçimlerde olabilir. İştirak nafakası, boşanma durumunda çocuğun velayeti kendisine verilmemiş olan tarafın çocuk için yapılacak harcamalara katılmak üzere verdiği paradır. Boşanma davası sürerken kocanın bakım sorumluluğunun devamı olarak karısı ve çocuklarının geçimini sağlamak için verdiği paraya tedbir nafakası; yardım yapılmadığı takdirde yoksulluğa düşecek olan kardeş ya da ana-babaya verilen paraya yardım nafakası; boşanmada kabahatsiz olan karı ya da kocadan boşanma sonucu büyük yoksulluğa düşeceği kabul edilen tarafa, öteki tarafın ödemek zorunda olduğu paraya da yoksulluk nafakası denir.

Konu ile ilgili aramalar: Nafaka Nedir Nafaka ödev ara Nafaka kelime anlamı Nafaka sözlükte ara Nafaka ansiklopedi bilgi bankası ara Nafaka ne demek Nafaka neye denir

Nafaka ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver