Mutluluk ve huzur için nasıl düşünmeliyiz

Sadece sahip olduklarımızla mutlu olmamız gerektiğini yüzlerce kez duymuşsunuzdur. Psychology Today websitesi bunun sadece hayatımız hakkında  daha iyi hissetmemizle ilgili olmadığını belirtiyor. Bu söz aynı zamanda mental ve duygusal durumumuzun iyiliği için de çok kritik.

Sponsorlu Bağlantılar

Çitin diğer tarafındaki çimlerin her zaman daha yeşil olmadığını anlamak  zihinsel sağlığımız ve iç huzurumuz için son derece önemlidir. Diğer insanların hayatlarının daha iyi olduğunu düşünmek ve onların yaşadığı hayatı istemek sürekli olarak beynimizi kemiriyor ve elimizdekilerden en iyi şekilde faydalanarak mutlu olmamıza engel oluyor.

Biz sadece kendi çimlerimize sahibiz. Fakat asıl önemli nokta da bu.  Eğer gerçeği olduğu gibi kabul edebilirsek, bu gerçeğimizi geliştirme ve ileriye taşıma şansına da sahip oluruz.

Bir dahaki sefere kendinizi “keşke onun hayatına/işine/yeteneğine/parasına sahip olsaydım” şeklinde düşünürken bulursanız, gerçekte sahip olduğunuz hayata hemen geri dönmeniz gerektiğini hatırlayın! Çünkü çalışarak iyileştirebileceğimiz elinizde var olan tek hayat bu.

Mythbusters: The Grass Is NOT Always Greener on the Other Side of the Fence | Psychology Today

Yazan : Serdar Aktaş

EnBasit.com Editörü

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver