Müsteşar Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Müsteşar Nedir Görevi

Müsteşar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Müsteşar Nedir, Müsteşar Ne Anlama Gelir, Müsteşar Ne Demektir, Müsteşar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Müsteşar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Müsteşar Anlamı

Bakanlıklarda, bakandan sonra en yetkili kişi. Eski dilde “kendisinden bilgi alınan, kendisine iş danışılan” kimse anlamına gelir. Memuriyet olarak müsteşar kadrosu, II. Mahmut döneminde gerçekleştirildi. Atamaları cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yapılır. Kuruluşlarda görev alan müsteşarlar, konularına göre ilgili bakanlıklara bağlı olarak çalışırlar. Siyasî ya da idarî müsteşarlık adı altında görev alırlar. İdarî müsteşarlığın geçerlilik alanı daha geniş olup çeşitli hükümet değişimlerine karşın memur statülerini korurlar.

Konu ile ilgili aramalar: Müsteşar Nedir Müsteşar ödev ara Müsteşar kelime anlamı Müsteşar sözlükte ara Müsteşar ansiklopedi bilgi bankası ara Müsteşar ne demek Müsteşar neye denir

Müsteşar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver