Muşmula Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Muşmula Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Muşmula anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Muşmula Nedir, Muşmula Ne Anlama Gelir, Muşmula Ne Demektir, Muşmula Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Muşmula ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Muşmula Anlamı

Muşmula Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
Mepilus germenica. Gülgiller (Rosaceae) ailesinden bir ağaç ve bu ağacın meyvesi. Beşbıyık ya da Döngel olarak da bilinir. Yabanî olarak yetişen muşmula ağaçları 2-3 m boyunda ve dikenlidir. Ancak özel yetiştirilenleri 6 m’ye kadar uzayabilir ve dikensiz olurlar. Alt yüzü tüylerle kaplı olan düz veya dişli yaprakları vardır. Beş parçalı beyaz çiçekleri ve kahverengi, küremsi meyveleri vardır. Meyveleri son derece buruk ve sert olduğundan yenmesi için iyice olgunlaşıp yumuşaması gerekir. Bileşimindeki tanenden dolayı ishal kesici olarak da kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Muşmula Nedir Muşmula ödev ara Muşmula kelime anlamı Muşmula sözlükte ara Muşmula ansiklopedi bilgi bankası ara Muşmula ne demek Muşmula neye denir

Muşmula ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver