Müslüm Gürses’in son sağlık durumu nasıl

Müslüm Gürsesin son durumu nasıl
Müslüm Gürses’in durumu iyiye gidiyor. Sevenlerini rahatlatan haber bir başka arabesk devi Ferdi Tayfur’dan geldi.

Ferdi Tayfur: ‘Aynı bayrağın altında yaşıyoruz’

Sponsorlu Bağlantılar

Perşembe günü geçirdiği by pass ameliyatı sonrası karaciğer ve böbrek yetmeziği nedeniyle halen yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses’in sağlık dutumu iyiyye gidiyor. Gürses’i dün ziyaret edenler arasında eski dostu Ferdi Tayfur da vardı.

Gürses’in sağlık durumu hakkında daha önce telefonla bilgi aldığını dile getiren Ferdi Tayfur, ‘İyi olduğunun haberini aldım çok mutlu oldum. Yarın herhalde daha da düzelecek. Hemşerim, kardeşim aynı zamanda kendisini, sesini, yorumunu çok severim. Maddi manevi ne olursa beni aramalarını söyledim. Allah tez zamanda sağlığına kavuşmasını sağlasın inşallah. Aslında bakarsanız yoğun bakımdaki hastayı ziyaret etmemek lazım. Orası çok hassas bir yer ve hastayı yormamak lazım’ dedi.

Tayfur: ‘Sanatçıların dünyası hep böyle’

Müslüm Gürses’in çok badire atlattığını belirten Ferdi Tayfur, ‘Müslüm yıllar önce trafik kazası geçirdiği zaman öldü diye morga koyuyorlar. Morgda parmaklarını oynatıyor ve ölmediğini fark ediyorlar. Biz Adana’da aynı mahallenin çocukları sayılırız. Aynı toprakların insanıyız, aynı bayrağın altında yaşıyoruz. Neticede her şeyden önce insan, sanatçı arkadaşımız. Çok sık bir araya gelmeyiz ama karşılaştığımız yerde tokalaşıp hatır sorarız. Sanatçıların dünyası hep böyle zaten. Ya cenazelerde ya da hastalarda bir araya geliriz, işin doğrusu bu’ diyerek durumu izah etti.

Gürses’le hiç beraber çalışmadıklarını belirten Tayfur, ‘Aynı sahnede çalışacaktık ama aramız o zaman açıldı. Biri bizi dolandıracaktı gerçekten anladım hemen vazgeçtim’ dedi.

Moralin iyi olacak, üzülmeyeceksin

Tayfur kendi sağlığını soran gazetecilere, ‘Yüzümdeki kısmi felç iyileşmek üzere. Hiç hareket ettiremezken şimdi yavaş yavaş hareket ettirebiliyorum. Bu sonuçta beyinle alakalı bir şey. Moralin iyi olacak, üzülmeyeceksin’ diye konuştu. Tayfur, Ata Demirer ile davasının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Su içebiliyor

Müslüm Gürses’in menajeri Nevzat Takmaz, ünlü sanatçının sağlık durumunun gün geçtikçe iyiye gittiğini belirtti.

Kalp ameliyatının ardından karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses’in durumuyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden mesaj geldi.Hayat arkadaşı Muhterem Nur’un verdiği bilgiye göre Gürses iyiye gidiyor.

CHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, sanatçı Muhterem Nur’u telefonla arayarak Gürses’in sağlık durumunu sordu.

BUGÜN DÜNDEN DAHA İYİ
Nur, ”Müslüm Baba’nın bugün dünden iyi olduğunu” söyleyince Kılıçdaroğlu, ”Yarın bugünden de daha iyi olmasını ve eskiden olduğu gibi aramıza dönmesini, normal yaşamını sürdürmesini diliyorum. Lütfen en iyi dileklerimle, acil şifa temennimi kendisine iletiniz. Sevenleri, hepimiz bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, Müslüm Gürses’i taburcu olduktan sonra da ziyaret etmek istediğini bildirdi. Nur da bundan memnuniyet duyacaklarını kaydetti.

NE ZAMAN YOĞUN BAKIMDAN ÇIKACAK?
Memorial Hastanesi yetkililerinin verdiği bilgiye göre Müslüm Gürses’in şuuru açık. Derin bir koma hali yaşamıyor. Solunum cihazına bağlı olarak diyaliz tedavisi gören Gürses’in bu tedavi nedeniyle ağrıları bulunuyor.
Müslüm Gürses’in ne zaman yoğun bakımdan çıkacağına dair soruları doktorlar henüz yanıtlayamıyor.

GÖZ TEMASI KURUYOR AMA KONUŞAMIYOR
Müslüm Gürses kendine geldiği anlarda göz teması kurmasına rağmen henüz konuşamıyor. Elini kaldırarak iletişim kuran Gürses’in sigara nedeniyle ciğer sorunu yaşadığı bildiriliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver