Musevi Nedir Hakkında Bilgi

Musevi Nedir

Musevi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Musevi Nedir, Musevi Ne Anlama Gelir, Musevi Ne Demektir, Musevi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Musevi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Musevi Anlamı

Musa Peygamber’in dinine bağlı olan kişi. İlk Musevîler “İbraniler” adıyla anılırlardı. Peygamber Yakup’tan sonra “Beni İsrail/İsrailoğulları”, Peygamber Musa’dan sonra “Musevî” ve Peygamber Süleyman’dan sonra da “Yahudi” diye adlandırılmışlardır. Yakup Peygamber zamanında Mezopotamya’dan Mısır’a göçen Musevîler İ.Ö. 17. yüzyılda zenginleşip güçlendiler. Mısır’da doğan Musa Peygamber ise Musevîleri firavunların zulmünden kurtararak Sina ve Faran bölgelerine yerleştirdi. Tevrat adlı kitapta dini ve ahlâkî görüşlerini topladı. Süleyman Peygamber zamanında en parlak devirlerini yaşayan Musevîler, 1948′de Filistin’de bağımsız bir İsrail Devleti kurdular.

Konu ile ilgili aramalar: Musevi Nedir Musevi ödev ara Musevi kelime anlamı Musevi sözlükte ara Musevi ansiklopedi bilgi bankası ara Musevi ne demek Musevi neye denir

Musevi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver