Mürekkep Balığı Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

Mürekkep Balığı Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

Mürekkep Balığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mürekkep Balığı Nedir, Mürekkep Balığı Ne Anlama Gelir, Mürekkep Balığı Ne Demektir, Mürekkep Balığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mürekkep Balığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mürekkep Balığı Anlamı

Mürekkep Balığı Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur
Yumuşakçalar (Mollusca) şubesinin, kafadan bacaklılar (Cephalopoda) sınıfının bazı takımlarındaki türlere verilen genel ad. Ağzının etrafında, üzerinde vantuzlar bulunan 8 ya da 10 koldan oluşmuş bir çelenk vardır. Kolların iç taraflarında vantuzlar ya da çengeller vardır. Solungaç ve böbrekler bir çifttir. Çoğu mürekkep bezi bulundurur. Beden çıplaktır. Kabuk körelmiştir ve içte yer alır ya da hiç bulunmaz. Akdeniz, Ege ve Marmara Denizi’nde çeşitli türleri vardır.

Mürekkep balıklarının kusursuz refleksleri vardır ve saatte 11 km hızla ilerleyebilirler. İlginç bir hareket mekanizmaları vardır. Bu balıklar istedikleri zaman suda saatlerce hareketsiz kalabildikleri gibi, gerektiği zamanlarda da inanılmaz bir manevra kabiliyetiyle hareket edebilirler. Bedenlerini saran kasların hızla kasılması sonucunda su itilir. Bu sayede mürekkep balıkları hareket eder. Mürekkep balıkları renklerini de çok hızlı değiştirebilirler. Bazen renk dalgaları bedenlerinde nabız atması gibi görünür. Bu kadar fazla değişikliğin olmasına kızgınlık, yiyecek görme, korku ve bulunduğu yerin rengi gibi farklı nedenler neden olabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Mürekkep Balığı Nedir Mürekkep Balığı ödev ara Mürekkep Balığı kelime anlamı Mürekkep Balığı sözlükte ara Mürekkep Balığı ansiklopedi bilgi bankası ara Mürekkep Balığı ne demek Mürekkep Balığı neye denir

Mürekkep Balığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver