Müneccim Nedir Hakkında Bilgi

Müneccim Nedir

Müneccim anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Müneccim Nedir, Müneccim Ne Anlama Gelir, Müneccim Ne Demektir, Müneccim Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Müneccim ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Müneccim Anlamı

Eskiden gökbilimle ilgilenen kişi ya da yıldızların durum ve hareketlerinden anlam çıkaran kimse, yıldız falcısı. Eski İran, Mısır, Hindistan, Roma, Yunanistan, Fenike, Anadolu ve Babil’de müneccimler vardı. Eski uygarlıklarda insan yaşamı üzerinde büyük etkileri olurdu. Yönetimlerde de resmî görevler alarak siyasî ve toplumsal yaşamı etkilemişlerdir. Doğa olaylarına ve insanların birtakım gizli güçler tarafından yönetildiğine inanan kişiler olarak bilinirler, gelecek hakkında yorumlarda bulunurlardı.

Konu ile ilgili aramalar: Müneccim Nedir Müneccim ödev ara Müneccim kelime anlamı Müneccim sözlükte ara Müneccim ansiklopedi bilgi bankası ara Müneccim ne demek Müneccim neye denir

Müneccim ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver