Mumya Nedir Hakkında Bilgi

Mumya Nedir

Mumya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mumya Nedir, Mumya Ne Anlama Gelir, Mumya Ne Demektir, Mumya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mumya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mumya Anlamı

Birtakım özel ilâçlar kullanılarak bozulmayacak duruma getirilmiş olan ve kazı araştırmalarıyla ortaya çıkarılan ceset. Bazı eski uygarlıklar önemli insanların cesetlerini mumylayarak saklarlardı. Eski Mısırlılar mumyalama konusunda çok ilerlemişlerdi. Mısırlılar, insanın öldükten sonra yeniden eski hâlini alacağını inandıklarından mumyacılığa büyük önem vermişlerdi. Mısırlılar yalnızca firavunları değil, ölen hemen herkesi mumyalıyorlardı. Ancak ölen kimsenin zenginlik, fakirliğine, önemli bir kişi olup olmadığına göre mumya tekniği ve mumyalama töreni değişirdi. Firavunların büyük bir titizlikle yapılan mumyaları özel olarak inşa edilen piramitlere konulurdu. Mısırlılar mumyacılık sayesinde insanların ve hayvanların ölülerini inceleme fırsatı bulduğundan, antik dönemde Mısır’da tıp çok ileriydi.

Konu ile ilgili aramalar: Mumya Nedir Mumya ödev ara Mumya kelime anlamı Mumya sözlükte ara Mumya ansiklopedi bilgi bankası ara Mumya ne demek Mumya neye denir

Mumya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver