Muharrem Nedir Ne Zamandır Hakkında Bilgi

Muharrem Nedir Ne Zamandır

Muharrem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Muharrem Nedir, Muharrem Ne Anlama Gelir, Muharrem Ne Demektir, Muharrem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Muharrem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Muharrem Anlamı

Hicret yılının birinci ayının adı. Müslümanlarca kutsal sayılmaz. Ancak bu ayın onuncu günü oruç tutmak sünnettir. Çünkü Nuh’un gemisi, tufan suyu çekilerek 10. Muharrem günü Cudi Dağı’na oturmuş. Gemiden çıkanlar o gün oruç tutmuşlar ve gemide artan erzakı toplayarak aşure pişirmişler. O gün aşure pişirmek geleneğinin buradan kaynaklandığına inanılır. Hüseyin’in, Muharrem’in 10. günü Kerbelâ’da şehit edilmesi nedeniyle, bu ayın Şiîlerce özel bir değeri vardır. 10. Muharrem’de, Hüseyin’in şehit edilmesi temsil edilir. Birçok Şiî dövünerek canlarını yakar, dövünerek ölenler bile olur. Ayın ilk dokuz günü oruç tutarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Muharrem Nedir Muharrem ödev ara Muharrem kelime anlamı Muharrem sözlükte ara Muharrem ansiklopedi bilgi bankası ara Muharrem ne demek Muharrem neye denir

Muharrem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver