Mücevher Nedir Hakkında Bilgi

Mücevher Nedir

Mücevher anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mücevher Nedir, Mücevher Ne Anlama Gelir, Mücevher Ne Demektir, Mücevher Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mücevher ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mücevher Anlamı

Değerli taş ve madenlerden yapılan süs eşyası. Mücevher olarak kullanılacak taşların, doğada az bulunması, dayanıklı, güzel görünüşlü, kırıksız, çatlaksız ve saydam olması istenir. Genel olarak, altın, platin gibi metaller ve elmas, safir, zümrüt gibi birinci dereceden değerli taşlar; opal, zirkon, kuvars, apatit gibi ikinci dereceden değerli taşlar, mücevher olarak işlenir ve kullanılırlar. Mücevherlerin kullanılmaya başlanması çok eskidir. İlk insanlar kemik, ağaç ya da kabuklardan yapılmış eşyaları takarlardı. Bunların uğur olarak kullanıldığı sanılmaktadır. Altının bulunmasıyla gelişen mücevher kullanımı, tarih boyunca güçlülüğün ve zenginliğin simgesi olmuştur. Mücevher yapımı bir sanat hâline gelmiş ve türlü ustalar tarafından çeşitli yapıda mücevherler yapılmıştır. Her ülkede, oranın örf, âdet, yaşayış, inanış ve doğal ortamlarını yansıtan mücevher biçimlendirme teknikleri gelişmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Mücevher Nedir Mücevher ödev ara Mücevher kelime anlamı Mücevher sözlükte ara Mücevher ansiklopedi bilgi bankası ara Mücevher ne demek Mücevher neye denir

Mücevher ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver