Motosiklet Nedir Hakkında Bilgi

Motosiklet Nedir

Motosiklet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Motosiklet Nedir, Motosiklet Ne Anlama Gelir, Motosiklet Ne Demektir, Motosiklet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Motosiklet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Motosiklet Anlamı

Genellikle içten yanmalı motor, ender olarak da elektrikli motor ile çalışan iki ya da üç tekerlekli bisiklet.

Üç tekerlekli ilk motorlu bisiklet, 1884 yılında İngiliz Edward Butler tarafından yapıldı. Ama, bugünkü motosikletlerin atası olan ve benzinle çalışan ilk motosiklet, 1885 yılında Gottlieb Daimler ve W. Maybach tarafından yapıldı.

Kullanımı 1910 yılından sonra yaygınlaşan motosiklet, her iki dünya savaşında da askerî amaçlı kullanıldı. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, motosikletlere olan ilgi iyice arttı. Bunun üzerine, yapılan çalışmalar sonucu, motor gücü iyice artırılan motosikletlere, konfor ve güvenlik artırıcı aksesuarlar da eklendi.

Konu ile ilgili aramalar: Motosiklet Nedir Motosiklet ödev ara Motosiklet kelime anlamı Motosiklet sözlükte ara Motosiklet ansiklopedi bilgi bankası ara Motosiklet ne demek Motosiklet neye denir

Motosiklet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver