Moratoryum Nedir Hakkında Bilgi

Moratoryum Nedir

Moratoryum anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Moratoryum Nedir, Moratoryum Ne Anlama Gelir, Moratoryum Ne Demektir, Moratoryum Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Moratoryum ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Moratoryum Anlamı

Vadesi gelmiş borçların yasayla, mahkeme kararıyla ve antlaşmayla ertelenmesi. Zor duruma düşmüş kişilere ve firmalara vadesi gelmiş borçlarını ödemek üzere verilmiş ertelemeler de, moratoryum kapsamına girer. Kolektif karakterli borçlar da yasayla ya da hükümet kararıyla ertelenebilir. Altın para rejiminde, savaşlar ve konjonktür bunalımları yüzünden merkez bankalarının altına çevirme işlemlerini tatil etmeleri de moratoryumdur. Moratoryum, devletin iç ve dış borçlarına da uygulanabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Moratoryum Nedir Moratoryum ödev ara Moratoryum kelime anlamı Moratoryum sözlükte ara Moratoryum ansiklopedi bilgi bankası ara Moratoryum ne demek Moratoryum neye denir

Moratoryum ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver