Montaj Sanayii Nedir Hakkında Bilgi

Montaj Sanayii Nedir

Montaj Sanayii anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Montaj Sanayii Nedir, Montaj Sanayii Ne Anlama Gelir, Montaj Sanayii Ne Demektir, Montaj Sanayii Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Montaj Sanayii ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Montaj Sanayii Anlamı

Değişik yollardan sağlanan araç-gereç parçalarını birleştirip bütün elde ederek üretim yapan sanayi dalı: Otomobil, buzdolabı, çamaşır makinesi üretimi başta olmak üzere öteki elektrikli ev aletleri, elektronik aletler ve büro araç ve gereçleri sanayii gibi. Daha çok Türkiye’de ve az gelişmiş ülkelerde geçerli olan bu tür sanayinin yarar ve zararları tartışma konusudur. Özellikle, parçaların ithal yoluyla dış ülkelerden getirilerek yalnızca birleştirilmesi için bir sanayi düzeninin geliştirilmesinin ulusal sanayiyi engellediği, yerli parça üreten bir sanayinin yaygınlaşmasıyla “tak yapçılık” da denen montaj sanayiinin daha olumlu bir düzeye ulaşacağı kanısı yaygındır.

Konu ile ilgili aramalar: Montaj Sanayii Nedir Montaj Sanayii ödev ara Montaj Sanayii kelime anlamı Montaj Sanayii sözlükte ara Montaj Sanayii ansiklopedi bilgi bankası ara Montaj Sanayii ne demek Montaj Sanayii neye denir

Montaj Sanayii ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver