Molotof Kokteyli Nedir Hakkında Bilgi

Molotof Kokteyli Nedir

Molotof Kokteyli anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Molotof Kokteyli Nedir, Molotof Kokteyli Ne Anlama Gelir, Molotof Kokteyli Ne Demektir, Molotof Kokteyli Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Molotof Kokteyli ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Molotof Kokteyli Anlamı

Şişe içine benzin, deterjan ya da sabun tozu konularak ve bir fitille tutuşturularak kullanılan bir çeşit ilkel yangın bombası. İçindeki deterjan ya da sabun tozu, benzinin yayılma alanını genişlettiğinden, atıldığı yere daha çok zarar verir. İlk kez, II. Dünya Savaşı sırasında Sovyet askerleri tarafından Alman tanklarına karşı kullanılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Molotof Kokteyli Nedir Molotof Kokteyli ödev ara Molotof Kokteyli kelime anlamı Molotof Kokteyli sözlükte ara Molotof Kokteyli ansiklopedi bilgi bankası ara Molotof Kokteyli ne demek Molotof Kokteyli neye denir

Molotof Kokteyli ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver