Modül Nedir Hakkında Bilgi

Modül Nedir

Modül anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Modül Nedir, Modül Ne Anlama Gelir, Modül Ne Demektir, Modül Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Modül ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Modül Anlamı

Karmaşık bir sayının gerçel ve sanal kısımlarının kareleri toplamının artı karekökü. Z karmaşık sayısının “mutlak değeri” de denilen ve |Z| biçiminde gösterilen modül, sayı düzleminde Z’nin orijine uzaklığını temsil eder. Z= a+ib sayısının modülü :|Z|= + Ea2+b2 = r’dir. Örneğin 3+4i sayısı için r=5 tir. Modern matematikteyse, modül, sistemde kullanılan simge sayısıdır. Örneğin 3 ün kalan sınıfları {0,1,2} sisteminde modül 3, saat aritmetiğinde 12′dir. Bir modüle göre hesap aritmetiğine de modüler aritmetik denir. Modüler aritmetik bir anlamda sonlu elemanlı kümelerdeki hesap işlemleriyle ilgilenir.

Konu ile ilgili aramalar: Modül Nedir Modül ödev ara Modül kelime anlamı Modül sözlükte ara Modül ansiklopedi bilgi bankası ara Modül ne demek Modül neye denir

Modül ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver