Modern Yaşam ve Teknoloji Kısırlaştırıyor

Modern Yaşam ve Teknoloji Erkekleri Olumsuz Etkiliyor

Dünya sağlık örgütünün tüp bebek merkezlerinde yaptığı araştırmalar sonucunda, gelen çiftler değerlendirildiğinde erkek problemlerinin belirgin olarak arttığı gözlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Genel olarak bakıldığında kısırlık problemlerinin yarısı erkek kaynaklı gözükse de günümüzde erkeğin problemleri pek çok açıdan artmıştır. Yine Dünya sağlık örgütüne göre son elli yılda erkek sperm sayısı ve hareketliliği azalmıştır.

Peki, bu sorunun sebepleri nelerdir?
Asıl suçlu yaşantımızda kullandığımız, gün ve gün bizi hastalandıran kimyasallar ve toksik maddelerdir. Bunların başında çokça kullandığımız plastikler ve bunlardan vücudumuza giren fitalatlardır(kimyasal maddeler). Günümüzde neredeyse yediğimiz her yiyeceğe konulan kimyasal katkı maddeleri, hızlıca tüketilen doğal çevre ve kaynaklar, cep telefonları ve diğer elektromanyetik sinyal yayan cihazlar erkek sağlığını önemli oranda tehdit etmektedir.

Üreme sağlığında önde gelen dergilerden biri olan ‘Fertility and Sterility’ yaptığı araştırmasında, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlardan yayılan elektromanyetik dalgaların sperm üretiminde bozulmaya yol açtığı bildirildi.
Bu konuda yapılan en çarpıcı açıklamaysa Dünya sağlık örgütünün sunduğu, üreme azalmasıyla sınırlı kalmayan bu sorunun potansiyel kanser sebebi olarak bildirilmesi ve yaklaşık 2030 tarihinde birincil ölüm sebebi olacak olmasıdır.

Üreme sorunları ve getirdiği psikolojik savaş, doğal yaşamdan uzak kalan erkeklerin en büyük sorunu olarak bilinmekle birlikte, yapılan araştırmalar ve bir yandan da gelişen teknoloji geleceğimiz konusunda tam bir muamma olarak kalmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver