Modem Nedir Hakkında Bilgi

Modem Nedir

Modem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Modem Nedir, Modem Ne Anlama Gelir, Modem Ne Demektir, Modem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Modem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Modem Anlamı

Telefon hattı ya da fiber optik gibi belirli bir iletişim ortamı üzerinden, iletişim amacıyla analog verileri dijital verilere dönüştürerek şifreleyen elektronik aygıt.

Evdeki bilgisayardan internete bağlanabilmek için, telefon hattına bağlı bir modemin olması gerekir. İnternete bağlan komutu verildiğinde modem, internet servis sağlayıcının telefon numarasını çevirir ve bağlanır. Daha önceden, internet servis sağlayıcı tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre, modem aracılığıyla merkezdeki bilgisayara aktarılır. Burada, kullanıcı adı ve şifre onaylandıktan sonra internete bağlatı sağlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Modem Nedir Modem ödev ara Modem kelime anlamı Modem sözlükte ara Modem ansiklopedi bilgi bankası ara Modem ne demek Modem neye denir

Modem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver