MLS Bölgesel Zayıflama Uygulaması-MLS Bölgesel İncelme Tedavisi Yöntemi Nedir Hakkında Bilgi

Aşağıda MLS Bölgesel Zayıflama Uygulaması-MLS Bölgesel İncelme Tedavisi Yöntemi Nedir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

MLS Bölgesel Zayıflama Uygulması-MLS Bölgesel İncelme Tedavisi Yöntemi Nedir

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında Liposakşın, kavitasyon, lipoliz ve ultrashape gibi yöntemlere nazaran daha az bilinen ama en az onlar kadar etkili bir bölgesel zayıflama yöntemini bugün sizlere tanıtacağız. MLS sistemi olarak bilinen bu bölgesel zayıflama uygulaması oldukça etkileyici ve kalıcı sonuçları ile yaptıranlardan tam not alıyor. Özellikle sizlere bu tür bölgesel zayıflama uygulamaları uygulatacak olanlara uzman doktor eliyle tedavi yaptırtmalarını tavsiye edeceğiz. Şimdi MLS bölgesel zayıflama yöntemi hakkında sık merak edilen sorulara cevap verelim.

MLS, bedensel incelme ve istenmeyen, şekil bozukluğu yapan yağlardan kurtulmakta tıbbın geldiği en yeni ve etkileyici tedavi metodu.
İnsanoğlu, bedensel incelme, ve sellülit gibi sorunlarından uzun zamandan beri mücadele ediyor.Ancak bu güne kadar, bu konuda elde edilen tedavi yöntemlerinin her birinin diğerine göre avantaj ve dezavantajları bulunurken, hem riski olmayan hem de yüz güldüren bir tedavi modeli bulunamamıştı.MLS bu konudaki en yeni ve gelişmiş tedavi yöntemlerinden.

MLS bölgesel zayıflama yöntemi kısaca nasıl tanımlanır ?

MLS zayıflama tekniği muayenehane ortamında, liposuction gibi sonuçlar veren, kalıcı ve hızlı bir şekilde istenmeyen yağlardan kurtulmamızı sağlayan tedavi yöntemidir.

 

MLS Bölgesel İncelme Tedavisi Liposuction a alternatif midir ?

Hayır.Liposuction, bütün risklerine rağmen, genel anestezi altında, bir seferde çok fazla yağın vakumla aspire edilerek ortamdan çıkarılması olayıdır.Bir ameliyattır.Hastane ortamı gerektirir, ağrılar söz konusudur ve öncesi, sonrası bakımlar gibi bir dizi işleme gerek duyar.Oysa MLS tam tersidir.Muayenehane ortamında, genel anesteziye gerek duymadan,
özellikle ağrısız, dikişsiz, yan etkisiz, konforlu bir çalışmadır.

MLS Bölgesel İncelme Tedavisi Nasıl Bir Bölgesel Zayıflama Tekniğidir?

MLS, birdizi işlemlerin bütünleşmiş adıdır. Biz MLS uygulamasında birbirini takip eden, 2 veya 3 türlü tedavi yapıyoruz.Ama burada sonuç üreten ana işlem, hipoosmolor bir sıvı ile, ultrasound eşliğinde yağları eritmek. Sistem 3 adımda ilerliyor.

Nedir bu 3 adım ?

BİR; MLS in özel bir parçası olan Analiz sistemi ile, hedef yağ dokusunun özellikleri, boyutları ölçülüyor.Analiz sonucunda, hedef yağ dokusunun hangi formülle, kaç defa, nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğu belirleniyor.İKİ; Bunun sonucunda, formüle göre hazırlanmış serum karışımları, lokal anestezik ilaçla karıştırılıyor.Başkaca hiçbir yabancı madde veya katkı maddesi konmuyor.Bu sıvı hedef yağ dokusu içine lokal anestezik madde eşliğinde ağrısız bir şekilde enjekte ediliyor.Bu içine sıvı yedirilmiş dokunun üstüne, dışarıdan Ultrasound dediğimiz ses titreşimleri veren petler ile ultrasound uygulanıyor.Yağlar eritiliyor.Ve ÜÇ; manyetoterapi ve infraruj battaniyesi ile o bölgenin sıkılaşarak, düzleşmesi ve MLS drenaj ile lenf yollarının açılması ve bu eritilmiş yağların vücuttan atılması sağlanmış oluyor.

MLS Bölgesel İncelme Tedavisinde Yağlar nasıl eriyor ?

Hipoosmolor sıvı verildiğinde, yağ hücrelerinin çeperleri zayıflayarak, yağ hücrelerinde erime başlıyor, eriyen ve vasfını kaybetmiş yağ hücreleri bu sıvıya karışıyor.Aynı zamanda ultrasound ise, bu yağ hücrelerini denatüre ederek, onların yeniden yağ tutma özelliklerini bozuyor ve böylece, orada hızlı bir yağ erimesi sağlanırken aynı anda, yağ hücre yitimi olduğundan kalıcı ve geri dönüşsüz yağ atılımı sağlanmış oluyor.

MLS Bölgesel Zayıflama Tedavisi sonrasında hastaya ne gibi bir bakım gerekiyor ?

Hiçbir bakım gerekmiyor. Hasta hemen ayağa kalkıp, iş ve gücüne, gündelik hayatına geri dönebiliyor.

MLS Bölgesel Zayıflama Yöntemi  bir kez mi uygulanıyor ?

Hayır. Analiz cihazının, her kişiye ve hedef yağ dokusuna göre düzenlediği bir tedavi prosedürü oluyor. Bu iş yağın yeri ve miktarına göre 2 veya 3 kez, bazen de 4 kez yapılıyor.

MLS Yöntemi Uygulama aralıkları nasıl ?

Genellikle 10 gün veya 15 gün arayla yapılıyor işlemler. Böyle olunca tedavi toplam ortalama 1 ay sürüyor.

Mls bölgesel zayıflama yöntemi sonrasında O bölgede yeniden yağlanma oluyor mu ?

Hayır, bu işlem yapılmış bölgede beş yıl süreyle, yeniden yağlanma görülmüyor.

Mls bölgesel zayıflama yöntemi uygulamasında Ağrı olmuyor.Ya sonra oluyor mu ?

Hayır daha sonra da ağrı olmuyor.

Mls zayıflama tedavisi sonuçları ne zamandan itibaren alınmaya başlıyor ?

Sonuçlar ilk seanstan itibaren alınmaya başlıyor. Her seansta giderek verimlilik artıyor. Tedavinin önerilen şeklini sonuna kadar yaparsak, kalıcılık ve verimlilik o kadar fazla oluyor.

Mls zayıflama uygulaması Nerelere uygulanabiliyor ?

MLS bölgesel zayıflama siteminin bir üstünlüğü de burada.Karın, basen, kalçalar, bacak içleri gibi yaygın yağ tutulumu olan yerlerin yanı sıra, özellikle sellülit tedavisinde çok başarılı.Ayrıca, diz etrafında ve ayak bileği etrafında görülen yağ birikimlerinde liposuction yapmak zor ve riskli iken, bu metotla sonuç almak oldukça kolay.Diğer taraftan, kollarda sarkma yapan yağ dokularının ve gıdı daki yağlardan bir seansta kurtulmak mümkün.

Diğer bölgesel incelme metodlarına göre MLS Bölgesel Zayıflama Tedavisi üstünlüğü nedir ?

İsterseniz önce liposuction ile farklarına değinelim. Herşeyden önce bu yöntem liposuctiona karşı bir sistem değil, tam tersine liposuction gereksinmesine yardımcı bir sistem. Özellikle plastik Cerrahların elini güçlendiren bir sistem. Zira istenmeyen yağlardan kalıcı ve biran önce kurtulmak isteyen hastaların, risklerinden dolayı sadece % 9 u liposuctiona evet diyor, geri kalan % 90 lık gibi bir bölüm haklı sebeplerden korkuyor veya çekiniyor. İşte bu hastalara yardım etmek adına Plastik Cerrahların elinde artık MLS var.Bu yöntemle, emboli riski olmadan, hastaneye yatmadan, sonrasında uzun süre bakım ve korse takmak zorunda kalmadan, ameliyat sonrası ağrı şikayetleri olmadan iş ve gücünden geri durmadan yağlarından kurtulabilir. Ancak, liposuctionun da tartışılamaz üstünlüğü, çok fazla miktarda yağı bir seferde alıyor olması.2, 3 hatta 5 kiloya kadar yağ liposuctionla alınabilir. Bu yüzden obezlerde liposuction uygulanabilir. Oysa MLS obezlerde uygulanmıyor. MLS analiz cihazı Beden Kitle İndexi 30 u geçen çok çok fazla yağlı kişilere, önce diyet ve eksersizler öneriyor, tedaviye almıyor.Ayrıca, liposuctionda sık görülen doku dalgalanmaları ( ondülasyon ) ve sarkmaları MLS uygulamalarında görülmüyor. Hatta Plastik Cerrahlar bir yandan liposuction yaparken diğer yandan, ameliyat sonrası oluşan doku dalgalanmalarını MLS sayesinde düzleyebiliyorlar.

MLS Yönteminin Cerrahi olmayan bölgesel incelme yöntemlerine karşı üstünlükleri neler ?

Diğer tüm metotlar, kalıcı sonuçlar üretemezler. Hangisi olursa olsun diğer metotlar, yağ hücreleri içindeki yağın dışarıya alınması ve lenf yoluyla atılmasını sağlasalar bile, yağ hücresine bir şey yapamadıklarından, bir süre sonra hastanın aynı bölgede yağ biriktirmeye başlaması söz konusu olabiliyor. Oysa MLS ile, yağ hücreleri yağ tutma vasfını kaybettiklerinden sonuç kalıcı oluyor, aynı liposuction gibi. Ayrıca, bu metotlara göre sonuçlar çok hızlı. Diğer bölgesel zayıflama yöntemleri 1 kür ve çoğu kez 2 kür uygulama söz konusu oluyor.Bir kür uygulamaların enaz 1,5 ay sürdüğü göz önüne alınırsa, en kısa süre 3 ay olurken, MLS toplam 1 ayda üstelik kalıcı sonuçlar üretebiliyor. Diğer bölgesel zayıflamayöntemlerinde, verimlilik tedricen yani çok yavaş gelişirken, MLS te sonuçlar gözle görülebilir derecede ve ilk seanstan itibaren elde ediliyor. Üstelik diğer metodların çoğunda hafta 2 veya 3 kez uygulamaya gitmek gibi bir yoğun iş organizasyonuna da gerek var. Oysa MLS çok daha az ve kısa sürelerde yapılan işlemlerle kalıcı-düzgün sonuçlar veriyor.

Dr. Gökalp MÜSTECAPLIOĞLU
Medikal Estetik

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver