Mızıkayı Hümayun Nedir Hakkında Bilgi

Mızıkayı Hümayun Nedir

Mızıkayı Hümayun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mızıkayı Hümayun Nedir, Mızıkayı Hümayun Ne Anlama Gelir, Mızıkayı Hümayun Ne Demektir, Mızıkayı Hümayun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mızıkayı Hümayun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mızıkayı Hümayun Anlamı

Osmanlı Devleti’nde saray mızıkasına verilen ad. II. Mahmut döneminde Mehterhane’nin kaldırılması üzerine kuruldu. Avrupa’dan müzik araçları ve hocalar getirtildi. Zamanla genişledi, askerî sınıftan sayılan mızıkacılar arasında büyük rütbeliler, livalar, ferikler çoğaldı. II. Meşrutiyet’ten sonra denetim altına alınan Mızıkayı Hümayun, Cumhuriyet döneminde kapatıldı. Mızıkayı Hümayun sanatçıları, Mızıkayı Hümayun Mektebi’nde yetiştirilirlerdi.

Konu ile ilgili aramalar: Mızıkayı Hümayun Nedir Mızıkayı Hümayun ödev ara Mızıkayı Hümayun kelime anlamı Mızıkayı Hümayun sözlükte ara Mızıkayı Hümayun ansiklopedi bilgi bankası ara Mızıkayı Hümayun ne demek Mızıkayı Hümayun neye denir

Mızıkayı Hümayun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver