Mizah Nedir Hakkında Bilgi

Mizah Nedir

Mizah anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mizah Nedir, Mizah Ne Anlama Gelir, Mizah Ne Demektir, Mizah Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mizah ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mizah Anlamı

Olayların gülünç, alışılmadık ve çelişkili yönlerini yansıtarak insanları düşündürme, eğlendirme ya da güldürme sanatına verilen ad. En kaba şakadan en ince espriye kadar bütün mizah örnekleri, birbirleriyle uyum içinde görünen olaylar arasındaki çelişkinin birdenbire ortaya çıkarılmasına dayanır. Bu nedenle gelenek ve kuralların sorgulanmasında, mizah önemli rol oynar.

Mizah eserleri sırf şaka amacıyla ortay kondukları gibi belirli düşünceleri ifade etmek için de ortaya konmuş olabilir. Karikatür, öykü, roman, komedi, nükte, fıkra gibi şekillerde karşımıza çıkan bu eserlerin en büyük özeliği “espri” dediğimiz asıl can alıcı noktanın öykünün ayrıntıları arasında büyük bir ustalıkla gizlenmesi ve sırası geldiğinde beklenmedik bir anda söylenmesidir. Bu şekilde bir anda ortaya çıkan espri dinleyici, okuyucu ya da seyircilerde gülme isteği uyandırır.

Konu ile ilgili aramalar: Mizah Nedir Mizah ödev ara Mizah kelime anlamı Mizah sözlükte ara Mizah ansiklopedi bilgi bankası ara Mizah ne demek Mizah neye denir

Mizah ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver