Mithat Bereket Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Mithat Bereket Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Mithat Bereket Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Mithat Bereket konuşma bozukluğunun nedenini anlattı

Mehmet Ali Birand’ın yanında televizyon haberciliğine başlayan Mithat Bereket daha sonra tek başına NTV ekranlarında yayınlanan Pusula programını hazırlamıştı. Uzun süredir ekranlarda gözükmeyen Bereket, ustası Mehmet Ali Birand’ın vefatı üzerine canlı yayınlara çıkmaya başladı. Televizyon programlarında Mehmet Ali Birand hakkında konuşan Mithat Bereket’in konuşma bozukluğu yaşaması izleyicileri şaşırttı.

Sponsorlu Bağlantılar

ÇOK ÇALIŞMAKTAN

Ünlü televizyoncu katıldığı Siyaset Meydanı programında hastalığının içyüzünü anlattı. Mithat Bereket sosyal paylaşım sitelerinde konuşma bozukluğundan dolayı istemediği yorumlar aldığına söyledi. “Ne oldu bu çocuğa”, “Programa sarhoş mu çıktı?” ve “Kanser mi oldu?” gibi tepkiler aldığını bu sebepten açıklama gereği duyduğunu söyledi.

UZUN SÜREDİR TEDAVİ GÖRÜYOR

Bereket, 3 yıl önce derslere girdiğini, televizyon ve radyo programı yaptığını, yoğun çalışma temposu sonucunda günde 2 saat uyuduğunu ve uykusuzluktan dolayı bu hastalığa yakalandığını anlattı. Bereket, uzun süredir tedavi gördüğünü ve bu hastalıktan yakında kurtulacağına inandığını söyledi.

Eski basketbolcu , televizyoncu, savaş muhabiri, gazeteci

Mithat Bereket, 10 Ekim 1966’da Ankara’da doğdu.

İlk öğrenim ,orta ve lise tahsilini TED Ankara Koleji’nde 1984 yılında mezun olana kadar sürdürmüş , ve ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü okuyarak bitirdi. Amatör olarak üniversite yıllarında basketbol oynamış daha sonra profesyonel olarak basketbol oynamaya devam etmiş ve Milli Takım’da oynamıştır.

Üniversitelerarası değişim programı ile bir yıl Amerika’da Stanford Üniversitesinde eğitimini sürdürdü. Üniversite öğrenimi sırasında Milliyet Gazetesi’nin açmış olduğu yarışmalarda ödüller aldı. 1988 yılında üniversiteden mezun oldu ve İngiltere’de Lancester Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Kıbrıs” konulu yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Aynı dönemde BBC’de televizyon muhabirliği kurslarına katildi. Halen aynı okulda “Köktendinci hareketler” konusunda doktora öğrenimine devam ediyor.
1990 yılında 32. Gün dış haberler muhabirliği ile başladığı meslek hayatını aynı programda dış haberler editörü olarak sürdüren Bereket, Milliyet Gazetesi’nde de çalışmalarına devam etti. Ayrıca, 1997-98 yıllarında Best FM’de Sesli Gazete programını hazırladı. Hazırlayıp sunduğu Pusula Haber Programı 1995 yılında Kanal D’de, 1996 yılında Star TV’de yayınlandı. Pusula, 1999 yılından bu yana NTV’de ekrana gelmektedir.

Özellikle Güneydoğu sorunu ve PKK, Bosna-Hersek’te savaş, Ortadoğu sorunu ve siyasal İslam konularındaki çalışmalarıyla tanınan Mithat Bereket, halen NTV’de Dış Haberler Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, bazı önemli olaylarda ana yorumcu olarak yer almıştır. Bill Clinton’un Türkiye ziyareti (9 saat canlı yayın), İstanbul’da OSCE Zirvesi (2 gün, 10 saat canlı yayın), Avrupa Birliği-Helsinki Zirvesi (8 saat canlı yayın), Yunanistan Genel Başkanlık Seçimleri (canlı), Kıbrıs Genel seçimleri (canlı) ve ABD Başkanlık seçimleri bunlardan bazılarıdır. Serbest gazeteci ve savaş muhabiri olarak dünyanın birçok ülkesinde bulunan Bereket, aralarında Nelson Mandela, Benazir Bhutto, Muammer Kaddafi, Teslime Nesrin, Mesut Barzani, Celal Talabani, İzak Rabin, Şimon Peres, Frederik De Klerk, Tarık Aziz, Şamil Basayev, Benyamin Netanyahu ve Antonia Di Pietro, Jörg Haider, Yaser Arafatın da olduğu bir çok lider ve devlet adamıyla röportajlar yaptı.

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya, Radyo-Televizyon ve Sinema, Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümlerinde öğretim görevlisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver