Misyon Nedir Hakkında Bilgi

Misyon Nedir

Misyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Misyon Nedir, Misyon Ne Anlama Gelir, Misyon Ne Demektir, Misyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Misyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Misyon Anlamı

Bir kişiye ya da topluluğa verilen belirli görev. Özellikle Hristiyan olmayan ülkelerde bu dini yaymakla görevli kuruluşlara bu ad verilir. İlk misyonlar, havarilerin önderliğiyle oluştu. Havarilerin çömezleri Hristiyanlığı tüm Roma topraklarına yaydılar, ayrıca İran ve Arabistan’ın içlerine kadar yayıldılar. Misyonlar 6. yüzyılda Anglosakson topraklarında, 8. yüzyılda Ren boylarında, 9 ve 10. yüzyıllarda Cermen ve İslâvlar arasında Hristiyanlığı yaygınlaştırdılar. 16. yüzyıldan başlayarak Katolik Kilisesi, İspanyol ve Portekizlilerin Amerika ve Asya’daki sömürgeleştirme çabalarına koşut olarak, sömürge halklarını Hristiyanlaştırmak için misyonlar örgütledi. 19. yüzyılda Büyük Britanya İmparatorluğu’nun gelişmesiyle birlikte Protestan misyonlarının da katılımıyla daha da güçlenen bu örgütler, Afrika ve Okyanusya’ya da yöneldi. Günümüzde Avrupalı din adamlarının yerini yerli din adamlarından oluşan misyonlar aldığı gibi, Büyük Britanya İmparatorluğu’nun gerilemesiyle doğan boşluk Amerikan misyonları tarafından doldurulmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Misyon Nedir Misyon ödev ara Misyon kelime anlamı Misyon sözlükte ara Misyon ansiklopedi bilgi bankası ara Misyon ne demek Misyon neye denir

Misyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver