Mini Tüp Bebek Nasıl Yapılır, Mini Tüp Bebek Ne Demek, Mini Tüp Bebek Tedavisi

mini tüp bebek uygulaması, mini tüp bebek yöntemi, mini tüp bebek yöntemi nedir,

Mini tüp bebek nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tüp bebek tedavisinden birazcık farklı olan mini tüp bebek uygulaması, daha az ilaç kullanımı ile daha kaliteli yumurta geliştirmeyi sağlamak gayesiyle yapılır. Mini tüp bebek tedavisinde geliştirilen yumurtalar daha sonra tekrar mikro enjeksiyon tekniği ile döllenir ve hastaya transferi yapılır.

Mini tüp bebek yöntemi yüksek doz ilaç kullanımına rağmen yumurta sayısı az olan ve ileri yaştaki kadın hastalara uygulanır. Bu kadınlara uygulanan mini tüp bebek tedavisi diğer yöntemlere nazaran daha başarılıdır. Bu yöntemde az ilaç kullanılması da yumurtaların kalitelerini daha da arttırır.

Normal adet gören kadınların mini tüp bebek uygulaması sayesinde hamile kalma ihtimalleri yükselir. Mini tüp bebek uygulaması da diğer yöntemler gini adetin üçüncü günü başlanır. Tedavide klomifen veya letrozol ilaçları kullanılır. 4-5 günlük bir uygulamadan sonra yumurtalar 10 mm ve daha büyük boyutlara ulaşır. FSH hormonunun yükselmesi ve yumurtaların uyarılması ile 2-4 günlük bir tedavi sürecinden sonra yumurtalar toplanmaya hazır olur.

Mini tüp bebek tedavisinin maliyeti de diğer yöntemlere göre düşüktür. Bu yöntemde diğer yöntemlere göre maliyet %40 azalır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver