Mineraloji Nedir Hakkında Bilgi

Mineraloji Nedir

Mineraloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mineraloji Nedir, Mineraloji Ne Anlama Gelir, Mineraloji Ne Demektir, Mineraloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mineraloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mineraloji Anlamı

Mineralleri inceleyen bilim. 18. yüzyıla kadar, minerallerin yapısıyla ilgili olarak birçok fikir öne sürüldü. Aristoteles, Theophrastos, Plinius, İbni Sina ve Albertus Magnus’tan kalma bilgiler, birkaç minerali tanımamıza yardımcı oldu. Mineralojinin bir bilim olmasını sağlayan bilginler, René Just Haüy (1743-1822), A. Gottlob Werner (1750-1817) ve Christian Samuel Weiss’dir (1780-1856). Haüy ile Weiss kristallerin yapılarını, biçimlerini, bağlı bulundukları yasaları ortaya koydu, Werner de mineralleri sınıflandırdı. Mineraloji başlıca jeoloji, petrografi (taşbilim), kristalografi, matematik, kimya, fizik ve fizikokimyadan yararlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Mineraloji Nedir Mineraloji ödev ara Mineraloji kelime anlamı Mineraloji sözlükte ara Mineraloji ansiklopedi bilgi bankası ara Mineraloji ne demek Mineraloji neye denir

Mineraloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver