Milliyet Nedir Hakkında Bilgi

Milliyet Nedir

Milliyet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Milliyet Nedir, Milliyet Ne Anlama Gelir, Milliyet Ne Demektir, Milliyet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Milliyet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Milliyet Anlamı

Türkiye’de yayımlanan günlük siyasî gazete. Ali Naci Karacan tarafından 3 Mayıs 1950′de yayımlanmaya başladı. Gazetenin ilk yıllardaki başlıca yazarları Refik Halid Karay, Bedii Faik, Tarık Buğra, Peyami Safa, Refi Cevat Ulunay’dı. Ali Naci Karacan’ın ölümünden (1955) sonra Milliyet’in yönetimini oğlu Ercüment Karacan üstlendi. 1972′de ofset tekniğiyle basılmaya başlanan Milliyet, Türkiye’nin en yüksek tirajlı üç gazetesinden biri hâline geldi. 1979′da, Aydın Doğan Milliyet Gazetecilik AŞ’nin hisselerini devraldı.

Bu arada Çetin Altan, Burhan Felek, Örsan Öymen, İlhami Soysal, Mümtaz Soysal, Ali Gevgilili, Refik Erduran, Haldun Taner, Hasan Pulur, İsmail Cem gibi yazarlar ve Bedri Koraman, Turhan Selçuk, Haslet Soyöz gibi çizerler de Milliyet’te yer aldılar. Uzun yıllar gazeteyi yöneten Abdi İpekçi’nin öldürülmesinden (1979) sonra gazetenin yayın yönetimini, sırasıyla Turhan Aytul, Tarhan Erdem, Çetin Emeç, Doğan Heper, Derya Sazak ve Yalçın Doğan üstlendiler. Memo Larousse, Büyük Larousse gibi kültürel yayınları promosyon olarak veren Milliyet’in tirajı bu dönemlerde 1 milyonu aştı.

Konu ile ilgili aramalar: Milliyet Nedir Milliyet ödev ara Milliyet kelime anlamı Milliyet sözlükte ara Milliyet ansiklopedi bilgi bankası ara Milliyet ne demek Milliyet neye denir

Milliyet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver