Milli Piyango İdaresi Nedir Hakkında Bilgi

Milli Piyango İdaresi Nedir

Milli Piyango İdaresi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Piyango İdaresi Nedir, Milli Piyango İdaresi Ne Anlama Gelir, Milli Piyango İdaresi Ne Demektir, Milli Piyango İdaresi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Milli Piyango İdaresi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Milli Piyango İdaresi Anlamı

Karşılığı para olmak üzere piyango düzenleyen kamu tüzel kişiliğine sahip kamu iktisadi teşebbüsü. Maliye Bakanlığı’na bağlıdır. 11 Temmuz 1939 tarih ve 3670 sayılı kanunla kuruldu. Amacı Türk Hava Kuvvetleri’nin güçlenmesine katkıda bulunmaktır. Bilet karşılığı toplanan paranın genellikle % 70-75′ini ikramiye olarak dağıtan Millî Piyango İdaresi her yıl kârının tamamını Hava Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na vermektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Milli Piyango İdaresi Nedir Milli Piyango İdaresi ödev ara Milli Piyango İdaresi kelime anlamı Milli Piyango İdaresi sözlükte ara Milli Piyango İdaresi ansiklopedi bilgi bankası ara Milli Piyango İdaresi ne demek Milli Piyango İdaresi neye denir

Milli Piyango İdaresi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver