Milli Kongre Cemiyeti Nedir Hakkında Bilgi

Milli Kongre Cemiyeti Nedir

Milli Kongre Cemiyeti anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Kongre Cemiyeti Nedir, Milli Kongre Cemiyeti Ne Anlama Gelir, Milli Kongre Cemiyeti Ne Demektir, Milli Kongre Cemiyeti Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Milli Kongre Cemiyeti ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Milli Kongre Cemiyeti Anlamı

Mondros Mütarekesi’nden sonra kurulan ve millî mücadele taraftarı olan cemiyet. 11 Aralık 1919′da millî mücadeleye taraftar olan pek çok cemiyet ve meslek kuruluşunun bir araya gelmesiyle kuruldu. Daha çok millî mücadele lehine yayın ve propaganda faaliyetlerinde bulundu. İstanbul’un işgali üzerine pek çok mensubu, Anadolu’ya geçerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne katıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Milli Kongre Cemiyeti Nedir Milli Kongre Cemiyeti ödev ara Milli Kongre Cemiyeti kelime anlamı Milli Kongre Cemiyeti sözlükte ara Milli Kongre Cemiyeti ansiklopedi bilgi bankası ara Milli Kongre Cemiyeti ne demek Milli Kongre Cemiyeti neye denir

Milli Kongre Cemiyeti ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver