Milli Güvenlik Konseyi Nedir Hakkında Bilgi

Milli Güvenlik Konseyi Nedir

Milli Güvenlik Konseyi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Güvenlik Konseyi Nedir, Milli Güvenlik Konseyi Ne Anlama Gelir, Milli Güvenlik Konseyi Ne Demektir, Milli Güvenlik Konseyi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Milli Güvenlik Konseyi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Milli Güvenlik Konseyi Anlamı

12 Eylül 1980′de Türk Silâhlı Kuvvetleri’nin ülke yönetimine bütünüyle el koymasından sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren başkanlığında kurulan konsey. Konsey, kurulduğu günden, demokratik düzene geçiliş tarihine kadar yasama görevini üstlendi. Millî Güvenlik Konseyi şu kişilerden kurulmuştu: Başkan: Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren; üyeler: Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Nurettin Ersin, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tahsin Şahinkaya, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Nejat Tümer, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sedat Celasun; Genel Sekreter: Orgeneral Haydar Saltık. 6 Kasım 1983′te milletvekili genel seçimleri sonunda oluşan TBMM toplanıp Meclis Başkanlık Divanı’nca MGK’nin hukukî varlığı sona erdirildi (7 Aralık 1983).

Konu ile ilgili aramalar: Milli Güvenlik Konseyi Nedir Milli Güvenlik Konseyi ödev ara Milli Güvenlik Konseyi kelime anlamı Milli Güvenlik Konseyi sözlükte ara Milli Güvenlik Konseyi ansiklopedi bilgi bankası ara Milli Güvenlik Konseyi ne demek Milli Güvenlik Konseyi neye denir

Milli Güvenlik Konseyi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver