Millet Kütüphanesi Nedir Hakkında Bilgi

Millet Kütüphanesi Nedir

Millet Kütüphanesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Millet Kütüphanesi Nedir, Millet Kütüphanesi Ne Anlama Gelir, Millet Kütüphanesi Ne Demektir, Millet Kütüphanesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Millet Kütüphanesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Millet Kütüphanesi Anlamı

İstanbul’un Fatih semtinde genel kitaplık. Ali Emiri Efendi (1857-1924) tarafından Feyzullah Efendi Medresesi’nde kurulmuş olan kitaplığın dokuz kubbeli bir salonu vardır. Bu kubbeler, her biri sekiz köşeli sekiz mermer sütunla tabana oturur. Tüm bina 1916 yılında kitaplık olarak hizmete girdi ve 1962′de il halk kitaplığı olarak çalışmalarına başladı. Daha sonra Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalıştı. İçinde barındırdığı elyazmaları ve basma eski yapıtlardan dolayı yaygın bir üne sahip olan kitaplığın birçok kitabı, Süleymaniye Kütüphanesi’ne devredilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Millet Kütüphanesi Nedir Millet Kütüphanesi ödev ara Millet Kütüphanesi kelime anlamı Millet Kütüphanesi sözlükte ara Millet Kütüphanesi ansiklopedi bilgi bankası ara Millet Kütüphanesi ne demek Millet Kütüphanesi neye denir

Millet Kütüphanesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver