Milis Nedir Hakkında Bilgi

Milis Nedir

Milis anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Milis Nedir, Milis Ne Anlama Gelir, Milis Ne Demektir, Milis Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Milis ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Milis Anlamı

Savaş sırasında orduya yardımcı olmak üzere toplanan yarı askerî sivil kuvvet. Kimi ülkelerde barış zamanında da görev yapan yardımcı güvenlik örgütüne de milis denir. Orta Çağ’dan 18. yüzyıla kadar Avrupa’nın bazı kentlerinde, iç düzeni sağlamak ve orduyu güçlendirmek amacıyla kurulmuş, sürekli ya da geçici askerî birlikler de aynı adla anılırdı. Kısa zamanda seferber edilebilen bu birlik, az sayıdaki sürekli kadroların emrindedir. İsviçre ordusu bu biçimde örgütlenmiş bir ordudur.

Konu ile ilgili aramalar: Milis Nedir Milis ödev ara Milis kelime anlamı Milis sözlükte ara Milis ansiklopedi bilgi bankası ara Milis ne demek Milis neye denir

Milis ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver