Miles Davis Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Miles Davis Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Miles Davis Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Caz tarihinin en önemli isimlerinden birisi olan Amerika’lı caz trompetçisi ve besteci.

Sponsorlu Bağlantılar

Müzik eleştirmenleri tarafından, yirminci yüzyılın önde gelen müzik dehalarından birisi olarak kabul edilen Miles Davis, 26 Mayıs 1926 tarihinde, Amerika’nın Illinois eyaletine bağlı bir kasaba olan Alton’da doğdu. Babası Dr. Miles Henry Davis varlıklı bir doktor ve o dönemde yaşamış olan en nüfuzlu Afrikalı-Amerikalı kişilerden birisiydi. Ev hanımı olan annesi Coleata Mae Davis, iyi bir blues piyanisti olarak biliniyordu ve oğlunun piyano dersleri almasında önayak oldu.

Miles Davis ilk trompetine, 13. yaşgününde babasının hediye etmesiyle kavuştu. Elwood Buchanan’dan alan Davis, bu dönemde vibratosuz bir çalış stili öğrendi. 16 yaşına geldiğinde okuldan kalan boş zamanlarında yerel gruplarda çalıyor ve para kazanıyordu, 17 yaşında ise Eddie Randle’ın yönetimindeki Blue Devils (Mavi Şeytanlar) adlı grup ile profesyonel müzik hayatına başlamıştı.

1994 yılında, liseden mezun olduktan sonra New York’a taşındı ve burada Julliard Müzik Okulu’nda üniversite öğrenimi görmeye başladı. İdol olarak gördüğü Charlie Parker ile tanışmak için Harlem’in müzik klüplerinde dolaşmaya başladı; bir yandan da gittiği klüplerde “jam season”lara katılıyor ve adını duyurmaya çalışıyordu.

Charlie Parker (Bird

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver