mikropların bulunduğu yerler nereleri-mikroplar nerede bulunur? Hakkında Bilgi

Aşağıda mikropların bulunduğu yerler nereleri-mikroplar nerede bulunur? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

mikropların bulunduğu yerler nereleri-mikroplar nerede bulunur?

Mikroplar nerede bulunur sorusu aslında insanları paranoyak edebilecek düzeyde ve çeşitlilikte ihtimalleri gündeme getiriyor. Mikropların bulundukları yerler o denli çok ki bu gerçekten insana inanılmaz geliyor. Misal:

Restoranlardaki menü kitapları. Sizden önce mikrop taşıyıcısı bir veya birkaç kişinin o menüyü tuttuğunu ve mikroplarını bulaştırdığını düşünürsek, restoranlarda mikrop kapmamız kaçınılmazdır. Grip virüsü gibi virüsler en çok bu şekilde yayılır, sert bir zeminde bir virüs 18 canlı kalabilir. Menü benzeri plakalara dokunmamaya özen gösterin. Bir sipariş sonrası ellerinizi yıkayın. Limon dilimleri fektal bakterileri ve mikroorganizmaların etkisini azaltıcıdır. Tuzluk ve biberlikleri sık sık temizleyin ve bembeyaz olmasını sağlayın.
Yemekten önce eller ve bu yemek araç gereçleri temizlenmelidir. Peçete ile araç gereçleri tutabilirsiniz. Tuvaletler ve kapı kollarına dikkat edin. Kağıt havlu ile bu alanlara dokunun temas etmemeye çalışın. Sabunluklarda fektal bakteriler yerleşerek elden elegeçer. Bu kapların temiz olması gerekir, başkasının sabun artığı kullanılmamalıdır. Alkol bazlı dezenfektanlar ile bu alanlar temizlenmelidir. Alkollü sabun ve sıcak su ile 30 saniye kadar eller yıkanmalıdır.
Uçaklardaki banyo ve tuvaletlerde de mikrop bulaşması olasıdır. Bakteri ve mikroplar çok musluk başları ve kapı tokmağından geçmekte ve bağışıklığı zayıflatır. E colinin en sık bulunduğu yerlerden biridir. Yeşil çay içmek bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk algınlığını önler. Doktor odaları başka bir mekandır. Birçok hastanın gelip geçtiği mikroplarını bıraktığı yerlerdir. Çeşitli hastalıkları olan kişilerden çeşitli mikroplar bulaşmıştır. Yanınızda alkollü bir dezenfektan taşıyın. Doktor odasında hiçbir şeye, dergi, kitap gibi şeylere dokunmayın.
Etiketler: mikroplar nerde bulunur, mikroplardan korunmak için, mikropların barındığı yerler,mikroplarin bulundugu yer 9tane

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver