Mikroenjeksiyon Ne Demek, Mikroenjeksiyon Uygulaması, Mikroenjeksiyon Yöntemi

mikroenjeksiyon yöntemi ile tüp bebek, mikroenjeksiyon yöntemi ne demek, tüp bebek mikroenjeksiyon yöntemi, tüp bebekte mikroenjeksiyon

Mikroenjeksiyon yöntemi nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Normal yollarla bebek sahibi olmakta zorlanan çiftlerin son zamanların etkili ve tutulan bir yöntem olan tüp bebek tedavisine teveccüh etmeleriyle, uzmanlar tarafından tüp bebek tedavisinin başarısını azaltan sorunlar ele alınmakta ve bu sorunlara göre yeni yöntemler geliştirilmektedir. Mikroenjeksiyon yöntemi de bu gelişmeler arasında bulunan ve sorunları ortadan kaldırmada kullanılan bir yöntemdir.

 

Özellikle sperm sorunu yaşayan erkeklerin bu sorununu ortadan kaldırmak için kullanılmakta olan Mikroenjeksiyon, kısırlığı çözmek ve üremeye yardımcı olmak için kullanılan bir yöntem olup, döllenme kabiliyeti bulunan spermlerin yumurta içine enjekte edilmesidir. Sperm kalitesizliği ve azlığı gibi sorunlar bebek sahibi olmanın önündeki en büyük engeldir. Bu engelleri aşmak için tüp bebek tedavisi de dahil olmak üzere birçok yöntem çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Bu başarıyı arttırmak için Mikroenjeksiyon yöntemi ile mikroskop altında mikro-pipetler yardımı ile kaliteli spermleri kusurlu spermlerden ayırıp yumurtalara göndererek döllenmenin gerçekleşmesi sağlanır.

Mikroenjeksiyon yöntemi ekseri erkeklerde kullanılan bir yöntem olsa da, kadınlarda yaşanan yumurta sorunlarına çözüm olarak ta kullanılır. Bu yöntem ile daha önceleri başarısız tüp bebek tedavisi geçiren çoğu kişinin yüzü gülmüştür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver