Mikrodermabrayon Cilt Soyma Yöntemi İle Cilt Lekeleri ve Kırışıklık Tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Mikrodermabrayon Cilt Soyma Yöntemi İle Cilt Lekeleri ve Kırışıklık Tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Mikrodermabrayon Cilt Soyma Yöntemi İle Cilt Lekeleri ve Kırışıklık Tedavisi

Mikrodermabrazyon yüksek basınçlı püskürtme sistemi ile gözle görülemeyecek kadar ufak alüminyumoksit kristallerinin cildin en düş yüzeyindeki deriyi soyma işlemine verilen isimdir. Oldukça güvenli ve gelişmiş bir teknik olan mikrodermabrazyon ile cilt soyma yönteminde alüminyumoksit mikrokristalleri adı verilen partiküller kullanılmaktadır. Mikrodermabrazyon yöntemi, ağrısız, yarasız ve en az düzeyde acı veren bir yöntemdir. Bu nedenle mikrodermabrazyon yöntemi, ameliyatsız (noninvaziv) bir cilt yenileme yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Geleneksel dermabrazyon yöntemlerinde cildi soymak için bir tür zımpara etkisi gösteren materyaller kullanılırken mikro dermabrazyonda bu tür eski yöntemlere ihtiyaç duyulmamaktadır.

Mikrodermabrazyon tekniğinde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir.

mikrodermabrazyon

Yaşlanmayı önleyici bakım

Mikrodermbrazyon, cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaları uyararak, hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artışa neden olur. Bu uygulama, ciltteki düzensizlikleri azaltır. Cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Tedavi amaçlı kullanımının yanı sıra sorunsuz ciltlerde yaşlanmayı önleyici bakım da yapmaktadır.

Mikrodermabrazyon’un yan etkisi var mıdır-Mikrodermabrazyon Zararları?

Mikrodermabrazyon anestezi gerektirmeden yapılabilen ağrısız  yan etki ve riskleri olmayan bir tedavi yöntemidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilmektedir.

Mikrodermabrazyon uygulaması nasıl yapılmaktadır?

Mikrodermabrazyon işlemi 20-30 dakika süren seanslar şeklinde yapılmaktadır. Seanslar 7-10 gün aralıklarla tekrarlanır; etkin bir sonuç elde etmek için  mevcut probleme göre değişen 8-15 seanslık bir tedavi programı gerekir. Uygulamaların tamamlanmasından sonra  2-3 ayda bir yapılan tek seanslık bakım tedavileri önerilmektedir.

Mikrodermabrazyon uygulama alanları nelerdir?

  • Yüzdeki ince kırışıklıklar ve karakter çizgileri
  • Yüz ve vücuttaki (göğüs bölgesi, el vs.) pigmentli lekelerin tedavisi
  • Güneş hasarına bağlı cilt bozuklukları
  • Hiperkeratozlar
  • Cilt yüzeyindeki düzensizliklerin azaltılması
  • Akne ve travma sonrası yara içlerinin azaltılması
  • Yağlı deride yağın azaltılması ve temizleme
  • Yaşlanmayı önleyici bakım ve cilt tonusunun arttırılması

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver