Mıknatıs Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Mıknatıs Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Mıknatıs anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mıknatıs Nedir, Mıknatıs Ne Anlama Gelir, Mıknatıs Ne Demektir, Mıknatıs Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mıknatıs ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mıknatıs Anlamı

Demir ya da çeliği kendine çekme özelliği olan madde. Bir tür manyetit olan mıknatıs taşı doğal, elektromıknatıs ise yapay mıknatıstır. Mıknatıs, kendi çevresinde bir manyetik alan oluşturabilen bir maddedir. Kendisini mıknatıslayan manyetik alan ortadan kalktığında bu özelliğini sürdüren maddelere kalıcı mıknatıs denir. Bir atom orbitalinde dönmekte olan elektron ya da bir demir atomu, gerçek anlamda kalıcı mıknatısa en iyi örnektir. Yapay kalıcı mıknatıslar ise uzun sürede mıknatıslık özelliklerini yitirirler.

Konu ile ilgili aramalar: Mıknatıs Nedir Mıknatıs ödev ara Mıknatıs kelime anlamı Mıknatıs sözlükte ara Mıknatıs ansiklopedi bilgi bankası ara Mıknatıs ne demek Mıknatıs neye denir

Mıknatıs ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver