Mikail Nedir Mikailin Görevi Hakkında Bilgi

Mikail Nedir Mikailin Görevi

Mikail anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mikail Nedir, Mikail Ne Anlama Gelir, Mikail Ne Demektir, Mikail Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mikail ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mikail Anlamı

Müslümanlara göre, Tanrı’ya yakınlığı olan dört melekten (mukarrebin) biri. Kuran’da bir kez adı geçer. Tanrı buyruğu üzerine, Âdem’e ilk secde eden Cebrail ile Mikail’dir. Bir hadise göre, cehennem yaratıldıktan sonra yüzü hiç gülmemiş. Bedir Savaşı’nda Müslümanlara yardıma gelen melekler arasında bulunmuş, yağmur yağdıran, rüzgâr estiren, kısacası, doğayı Tanrı dileklerine uygun olarak yöneten Mikail’dir. Yahudilere göre, İsrailoğullarının ve genellikle iyi insanların koruyucu meleğidir. Hristiyanlarca da koruyucu bir melek sayılan Mikail adına birçok tapınak yapılmış, sanat yapıtları üretilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Mikail Nedir Mikail ödev ara Mikail kelime anlamı Mikail sözlükte ara Mikail ansiklopedi bilgi bankası ara Mikail ne demek Mikail neye denir

Mikail ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver